Новини    26 січня 2018 14:35

Це тиск: В «Союзі птахівників» заперечують цінову змову на ринку м’яса птиці


Тиском на виробників м’яса птиці назвали дослідження Антимонопольного комітету України щодо цінової змови на ринку курятини. Про це йдеться у заяві Союзу птахівників України.

Згідно відповіді асоціації на звинувачення АМКУ, ціни на продукцію птахівництва піднялись через зростання собівартості виробництва, яка формує цінову структуру цього продукту на 80%.

«Це в першу чергу зростання цін на корми на 17%,  на комунальні послуги на 10%, на паливно-мастильні матеріали на 30%, підвищення заробітних плат в секторі більш ніж на 25%, знецінення національної валюти по відношенню до євро за рік склало більше 20%, а це прямий вплив на вартість ветеринарних препаратів, вітамінів, кормових добавок, обладнання, яке закуповується переважно у європейський виробників», – йдеться в заяві.

Та вказали Антимонопольному комітету на збільшення вартості інших видів м’яса, ціна яких, зросла значно більше протягом року.

«Крім того, важливо відзначити, що на тлі інших видів м’яса, м’ясо птиці протягом року залишалося найдоступнішим продуктом, а зростання цін було найменшим серед усіх видів м’яса. Отже, необхідно або визнати аналогічні порушення законодавства про економічну конкуренцію у виробників свинини і яловичини, або ж забрати свої поспішні публічні висновки назад», – додали там.

В асоціації, закликали АМКУ не давати гучних заяв без повного їх обґрунтування.

 

«Якщо розцінювати заяву АМКУ як тиск на виробників, просимо уникати подібних методів, оскільки будь-які необґрунтовані заяви негативно впливають на ринкову ситуацію та  можуть призвести до падіння споживчого попиту, скорочення виробництва, і як наслідок – погіршення соціальних настроїв через скорочення робочих місць та подальшого зростання цін», – кажуть в Союзі птахівників України.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...