Новини    10 травня 2022 20:04

Троє фахівців НААН увійшли в робочу групу, яка фіксує екозлочини росії в Україні

Серед найнебезпечніших фактів зафіксовані пожежі на нафтосховищах, підірвані резервуари з хімічними речовинами, такими як аміак та селітра, пошкоджені газопроводи та знищені водні судна в акваторії Чорного моря.

Троє фахівців Національної академії аграрних наук України увійшли в робочу групу при Державній екологічній інспекції, яка розробляє методики визначення шкоди та збитків, завданих природним ресурсам та навколишньому середовищу внаслідок збройної агресії російської федерації. Із початку повномасштабного вторгнення зафіксовано вже понад 200 екозлочинів рф, повідомляє пресслужба НААН.

У Робочій групі, до якої загалом увійшло понад 60 фахівців, науковців, експертів, працюють за напрямками:

  • атмосферне повітря;
  • ґрунти;
  • забруднення та засмічення земель, поводження з відходами;
  • водні ресурси;
  • надра;
  • ліс та ПЗФ;
  • біоресурси;
  • радіація (ЧАЕС та зона відчуження).

Зокрема, спеціалістка Інституту водних проблем і меліорації НААН Юлія Даниленко оцінюватиме стан меліоративних земель за даними дистанційного зонування Землі.

А двоє співробітників ННЦ “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського” Анатолій Кучер та Максим Солоха розроблятимуть методичні документи і порядок визначення шкоди завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії росії та бойових дій під час дії воєнного стану.

Серед найнебезпечніших фактів зафіксовані пожежі на нафтосховищах, підірвані резервуари з хімічними речовинами, такими як аміак та селітра, пошкоджені газопроводи та знищені водні судна в акваторії Чорного моря. По кожному з випадків збираються всі необхідні вихідні дані та будуть розраховані остаточні суми збитків. Зокрема вже відібрані понад 50 проб ґрунтів та проводяться інструментально-лабораторні дослідження

Наразі члени Робочої групи досліджують міжнародний досвід зі збору доказової бази та практики розгляду міжнародними інстанціями спорів із довкіллєвою складовою. Мета – створення якісної та обґрунтованої методики, що буде сприйнята як належна у міжнародних судах та стане основою для подальшого стягнення репарацій.

Якщо Ви стали свідком екозлочину, спричиненого війною, просимо повідомляти до Штабу Держекоінспекції:

Телефон гарячої лінії +380967568366 (Telegram, WhatsApp, Viber)

Чатбот у Telegram @EcoShkodaBot

Email: eco@shtab.gov.ua

Сайт – Оперативний штаб при Державній екологічній інспекції України.

Нагадаємо, члени Національної академії аграрних наук України підготували рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт в умовах війни та обмежених ресурсів.

Війна негативно впливає на українське бджільництво. У результаті агресії рф, завдано шкоди українському бджільництву — частина пасік зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувались російськими військами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...