Новини    09 листопада 2017 11:06

Третина свинарів розширюватиме свій бізнес


49% свинарських господарств продовжуватимуть розвивати свій бізнес. П’ята частина з них будують нові виробничі майданчики або проводять реконструкцію. Про це свідчать результати опитування, проведеного Асоціацією свинарів України.

Ще 30% опитаних повідомили про наміри оновлення та нарощення маточного стада. 10% свинокомплексів збільшуватимуть кількість свиноматок, реконструюватимуть потужності. Планами щодо запровадження власної переробки свинини поділилися 5% опитаних господарств.

«Цінова ситуація зараз сприятлива для виробників. Це переконує їх у привабливості свинарського бізнесу, — пояснюють в асоціації. — Реконструкція, модернізація потужностей, оновлення маточного стада слугуватиме передумовою для деякого відновлення племінного запасу та загальної кількості свиней в Україні на початку наступного року».

Ріст промислового поголів’я свиней в найближчі місяці прогнозують і в ФАО, адже прибутковість бізнесу стала найвищою за останні три роки. Проте перекрити спад поголів’я в господарствах населення не вдасться. Загальна кількість свиней на початок наступного року буде найнижчою за всю історію сучасної України – на рівні 6,1 млн голів, вважає Андрій Панкратов, cтарший експерт з сільськогосподарських ринків ФАО.

За даними Держстату, в жовтні 2017 року загальне поголів’я свиней в Україні склало 6,76 млн голів — на 9% менше, ніж торік.

Ще немає новин у цій стрічці ...