Новини    01 жовтня 2018 12:35

Торгівля біопаливом онлайн може зменшити вартість сировини на 40%


Введення нових потужностей на біомасі потребує створення конкурентного та прозорого ринку твердого біопалива. Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

«Тому спільно з Біоенергетичною асоціацією України (БАУ), Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та експертами ми розробили законопроект, який передбачає впровадження електронної системи торгівлі біопаливом», – розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на зустрічі з керівництвом Української енергетичної біржі, БАУ та Проекту USAID.

Як показує досвід Литви та інших країн, біопаливна біржа – ефективний інструмент для організації торгівлі сировиною. Наприклад, з моменту запуску у 2012 р. литовської «Baltpool» збільшилася кількість постачальників біопалива, а вартість біомаси знизилася до 40% у 2015 р. порівняно з 2012 роком.

Представники Української енергетичної біржі кажуть, що їх робота сприяє позитивним факторам на ринку. Зокрема:

  • встановленню справедливої ринкової ціни на енергоресурси на основі реального балансу попиту та пропозиції;
  • формуванню конкурентного середовища на ринку;
  • активізації ринку та укладенню великої кількості угод за короткий проміжок часу;
  • залученню інвесторів до українського ринку.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності тісної роботи з експертами та гравцями ринку над законопроектом і підзаконними актами для швидкого та якісного запуску електронної системи торгівлі біопаливом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...