Новини    26 жовтня 2018 09:36

Темпи падіння цін на живець свиней зменшуються  


Ціни на свиней забійних кондицій в середині місяця послаблювалися в середньому на 2%. Втім цьоготижнева позначка скоротила відставання до 1,5%. Про це кажуть в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Експерти кажуть, що упродовж другої половини жовтня зсув закупівельних цін на ринку живця продовжився, проте його темпи дещо вповільнюються

«У другій половині жовтня верхня та нижня межі діапазону закупівельних цін понизилися на 1 грн/кг у порівнянні з попереднім тижнем, що відгукнулося відповідним рухом середньоринкового показника до 46,5 грн/кг. Більшість виробників розраховували, що відповідні ціни залишаться актуальними і протягом третьої декади жовтня. Проте м’ясопереробники очікували на подальше пониження цін закупівлі, вважаючи, що нижній їх рівень може опуститися до «бар’єрної» цінової позначки — до 44 грн/кг», – йдеться у повідомленні.

Фахівці кажуть, що більшість партій цього тижня закуповували по 44-46 грн/кг. Представники м’ясопереробної галузі одноголосно відзначають скорочення обсягів збуту через сезонне послаблення споживчої активності та підготовку населення до опалювального сезону. Хоча частина з них зауважує перевищення пропозиції свинини над попитом, цей профіцит не є значним. З іншого боку, оператори звертають увагу на посиленіший тиск на ціни з боку торгівельних мереж. Тому не виключають можливості подальшого зниження максимальної цінової позначки до 45 грн/кг. Водночас, окремі закупівельники висловлюють очікування на стабілізацію у першій половині листопада, що на їх думку, передуватиме традиційному пожвавленню торгівлі у кінці осені.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018 р.

Інфографіка АСУ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...