Новини    27 листопада 2017 10:46

Технологія ідентифікації рослин знижує у десять раз потребу у гербіцидах


Фермер Дерек Шафер зі східної частини штату Вашингтон інвестував у інновацій 100 тисяч доларів та окупив їх за два роки.

Технологія автоматичної ідентифікації рослин WEEDit розроблена в Нідерландах та може бути встановлена на будь-який обприскувач, розповідає портал agweb.com.

Вона використовує комбінацію інфрачервоного випромінювання, датчиків і насадок для виявлення рослин та спрямованого «вибуху гербіциду» в місці розміром з монету. Гербіцид розприскується точно на бур’яни, вдень чи вночі, зі швидкістю 24 км за годину.  Подібна технологія була доступна в минулому, але вимагала постійного калібрування оператора. Тепер WEEDi самокалібрується 50 разів на секунду. “Це як iPhone у порівнянні зі старим настільним комп’ютером. Це повний технологічний стрибок вперед”, – описує Дерек Шефер.

Економія гербіцидів завдяки такий вибірковості вражаюча. За оцінками керуючого директора компанії AgriTech America Адам Хаттон, WEEDi використовуває не більше 20% обсягу гербіцидів, які звичайно застосовувались.  Хаттон очікує, що заощадження гербіцидів становлять від 85% до 93%.

Щодо Дерека Шефера, то вклавши у систему автоматичної ідентифікації рослин близько 100 тисяч доларів, він окупив їх за два сезони на своїх ділянках з пшеницею, горохом та ріпаком. «Я заливаю 60 галонів (227 л) гліфосату в свій обприскувач John Deere 4730, обладнаний системою WEEDit, і їх мені вистачає на 2 дні. Раніше він був порожній вже за дві години обприскування», — розповідає Дерек Шафер. Завдяки цьому він заощадив на хімичних речовинах 70 тисяч доларів у 2017 році.

На ролику фермер показує як просто працювати з новою системою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...