Новини / Технології     11 червня 2019 09:02

Зупинити екозагрозу: 5 способів зменшити залежність від пластику

Пластик – це зручно і дешево, проте він призводить до руйнування нашої екосистеми. На сьогодні в океанах плаває 5 трлн одиниць пластику, які потрапляють у шлунки риб, а мікропластик уже виявлено в різних видах харчових продуктів, таких як пиво, мед і кухонна сіль.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Пластик настільки поширений у нашому житті, що ми його навіть не помічаємо. Це зручно. Це дешево. Це повсюдно. Сумна істина полягає в тому, що понад 70% пластику, який ми використовуємо, не переробляється, і більша частина цього пластикового сміття потрапляє в наші океани з пляжів або вимивається в річки з наших вулиць. За оцінками, в наших океанах зараз плавають 5 трлн одиниць пластику.

Читайте: У Житомирі за 10 млн євро зведуть найбільший завод з переробки відходів

Більшість пластикових речей досить легко побачити, але є інший вид пластику, що просочується в наші екосистеми, і який легко може залишитися непоміченим. Це мікропластик, або дрібні частинки і волокна з пластмаси, розміром менше 5 мм.

Спочатку мікропластик був результатом фізичного розпаду великих пластмас, таких як поліетиленові пакети, упаковка для харчових продуктів або мотузки. Однак останнім часом спостерігається збільшення виробництва мікропластику: гранули, порошки і побутові або промислові абразиви. Це явище розширило появу пластмас у нашому довкіллі та морях.

Мікропластик уже знайдено в різних видах харчових продуктів людини (наприклад, пиво, мед і кухонна сіль). Однак більшість наукових досліджень вивчали мікропластик у морепродуктах. Якщо при споживанні великої риби її шлунки видаляють, то маленькі види риб, ракоподібні та молюски люди часто з’їдають цілими, і таким чином мікропластик, який потрапив в них, переходить у людський організм.

Поки що вплив мікропластику на здоров’я здається незначним, проте для з’ясування істинної картини потрібно зробити більше досліджень. Як відомо, наше використання пластику зростає, і він завдає шкоди морському життю. Дельфіни і кити потрапляють у викинуті пластикові сітки, черепахи їдять пластикові пакети і помирають від цього. Морські тварини гинуть у нашому смітті. Але ми можемо зменшити нашу залежність від пластику.

5 способів скоротити залежність людей від макро- та мікропластику

  1. Уникайте використання одноразового пластику

90% відсотків пластику, який ми використовуємо в повсякденному житті, – одноразовий: продуктові мішки, поліетиленові плівки, торбинки, кришки чашок кави. Одноразовий пластик особливо шкідливий, якщо врахувати, що один пакет може розкладатися 1000 років.

Просто відзначити поширеність пластику в нашому житті – це перший крок до заміни пластмас для одноразового використання повторно використовуваними: тканинні мішки, скляні контейнери, срібні вироби, керамічні кружки.

  1. Розпізнавайте замаскований мікропластик 

Багато косметичних продуктів для очищення шкіри містять ексфоліанти, які є насправді маленькими пластиковими кульками. Цей мікропластик може здатися нешкідливим, але саме через розмір вони можуть проскочити крізь водоочисні споруди і потрапити в океан. Використовуйте замість такої косметики натуральні відлущувальні речовин, наприклад вівсянку.

  1. Носіть багаторазову пляшку для води

Одноразові пляшки для напоїв є одними з найбільших джерел пластикових відходів.

  1. Скажіть «ні» пластиковим столовим приладам, соломинкам, контейнерам

Іноді нам дають пластик, навіть не питаючи про це. Зніміть пропозицію для соломинок. Попросіть ресторани упакувати продукти в меншу кількість контейнерів для вивезення. Використовуйте власні столові прилади замість пропонованого пластику.

  1. Переробляйте

Переконайтеся, що пластик, який ви використовуєте, може перероблятися, але пам’ятайте, що легше запобігати утилізації відходів, ніж керувати ним.

Landlord раніше повідомляв про те, що у шлунку мертвого кита, знайденого на Філіппінах, виявилося 40 кг пластику.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також