Як організувати ефективний моніторинг посівів

Сьогодні аграріям доступні багато джерел та інструментів, завдяки яким вони можуть отримувати інформацію про стан посівів: супутникові знімки, аерофотозйомка, панорамні знімки, дані з метеостанцій, аналізи ґрунтів тощо. Але як консолідувати всі ці дані та провести якісний аналіз й у результаті прийняти правильне управлінське рішення? Тут на допомогу приходить IT-рішення AgriChain Scout, з яким ми вас познайомимо в цьому огляді.
AgriChain Scout є частиною комплексної онлайн-системи для управління агробізнесом — AgriChain, яка об’єднує рішення для управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, управління складом, закупівлями та поставками ТМЦ, контроль роботи техніки та ремонтів, логістики ТМЦ та готової продукції.
AgriChain Scout — це система для онлайн-моніторингу стану посівів, їх аналізу та динамічного прогнозування врожайності у вигляді web-додатку та мобільного додатку з інтеграцією з обліковою системою 1С.Головне завдання системи — це побудова культури та бізнес-процесів із системного моніторингу посівів агрономічною службою або окремо виділеною групою скаутів, які в режимі реального часу оцінюють стан посівів.
Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу
Система дозволяє збирати та аналізувати інформацію про стан посівів з різних джерел (історичні, супутникові, аерофотознімки), автоматично планувати огляди полів, планувати індивідуальні правила оглядів із прив’язкою до культури, своєчасно виявляти ризики — хвороби, шкідники, бур’яни — для прийняття рішень щодо їх оперативного усунення та оцінки їх економічної ефективності, отримувати оперативну бізнес-аналітику та звіти за станом посівів.
«Концепція розробки рішення AgriChain Scout полягає в побудові системи оглядів посівів як однієї з основних складових бізнес-процесів аграрної компанії. Впровадження рішення передбачає можливість вибудувати систему оглядів посівів під кожну конкретну компанію в різних варіантах. Воно дає можливість здійснювати дворівневий моніторинг стану посівів, а саме: у системі налаштовуються повідомлення про критичні події на полях або події, що потребують організаційного чи адміністративного втручання. Є можливість переглядати консолідовану аналітику за план-фактом виконання оглядів, поточний фенологічний стан посівів, наявність шкідливих об’єктів, прогноз біологічної урожайності та загальну оцінку стану посівів. У подальшому планується використовувати прогнозні дані з системи в бюджетних процесах, для планування елеваторної й токової логістики продукції»,— зазначає директор компанії «Агрічейн» Наталія Богачева.
Завдяки новим технологіям та IT-рішенням сучасні аграрії можуть оперативно реагувати на зміну кліматичних умов, появу шкідників та інші ризики для врожайності. Тепер ви маєте можливість попередити ураження культур, спрогнозувати та зберегти свій майбутній врожай.