Новини    23 липня 2018 18:12

Syngenta починає пілотний проект із використанням ф’ючерсів чорноморської пшениці на Чиказькій біржі


Компанія Syngenta в Україні оголосила про пілотний проект із використанням ф’ючерсного контракту на індекс чорноморської пшениці, який торгується на Чиказькій біржі, в рамках існуючої програми «Форвард Плюс». Учасники форвардної програми можуть гарантовано зафіксувати початкову ціну на пшеницю, убезпечивши себе від її падіння, а також мають можливість перефіксувати ціну у разі її зростання у майбутньому.

За словами директора з продажів Володимира Гапліка, форвардні програми залишаються для сільгоспвиробників одними з найактуальніших, адже їх основна перевага — це впевненість у ціні майбутнього врожаю.

«Це можливо завдяки фіксації початкової ціни на врожай, що, своєю чергою, захищає виробника від її зниження. А якщо виробник обирає таку структуру ціноутворення, як фіксована початкова ціна плюс можливість один раз перефіксувати її у разі зростання на Чиказькій біржі, — він матиме додаткову перспективу ефективніше управляти своїми ціновими ризиками, і не тільки з точки зору захисту від зниження цін,  а й завдяки участі у позитивній динаміці цін», — додає пан Володимир.

Такий ціновий механізм дозволяє виробникам отримати якнайкращий фінансовий результат і, відповідно, інвестувати в інтенсивні технології вирощування сільськогосподарської продукції. Саме тому розширення можливостей форвардних програм триватиме й надалі. До того ж українські агровиробники стають гнучкішими і більш охочими до випробовування нових фінансових технологій та інноваційних підходів до торгівлі врожаєм. Це мотивує розробляти нові  фінансові продукти й адаптувати передовий іноземний досвід, вважають у відділі «Фінансові рішення» компанії Syngenta.

За останні 7 років частка Чорноморського регіону в глобальному експорті пшениці зросла від 10 до більш ніж 30 %. Історично всі оператори глобального ринку пшениці орієнтувалися на ф’ючерси на американську пшеницю, які торгуються на Чиказькій біржі, та ф’ючерси на європейську пшеницю, які торгуються на біржі Euronext, але в сучасних умовах для Чорноморського регіону потрібен власний ціновий орієнтир. Зважаючи на те, що частка Чорноморського регіону в глобальному експорті пшениці зростає, світові ціни, відповідно, перебувають у дедалі більшій залежності від ринкової кон’юнктури, яка сформувалася на даній території, та меншою мірою залежать від цін  на пшеницю з ЄС та США. Тому виробники зернових та олійних в Україні потребують нових інструментів страхування цінових ризиків, і форвардного контракту з фіксованою ціною в сучасних реаліях замало, оскільки це захищає тільки від зниження ціни.  Більше ніж півроку тому Чиказька біржа запустила торговельну платформу для пшениці Чорноморського регіону — Black Sea Wheat Financially Settled (Platts) Futures Quotes, тобто ф’ючерсний контракт на чорноморську пшеницю.

«Ми уважно слідкували за динамікою цін на чорноморську пшеницю на Чиказькій біржі, спостерігаючи, як розвивався даний інструмент, і відмітили, що за короткий час торгівлі він показав хорошу ліквідність. Це привернуло особливу увагу всіх операторів на  глобальному ринку, зокрема й на українському, — розповідає Юрій Рубан, менеджер з розвитку бізнесу відділу «Фінансові рішення». — Ми зрозуміли, що просто спостерігати недостатньо, тож вирішили запропонувати українському виробникові пілотний проект у рамках форвардних програм, а саме  використання цього ф’ючерсного контракту для перефіксації ціни у разі її зростання як опцію програми «Форвард Плюс». Сподіваємося, що коли даний ф’ючерсний контракт стане достатньо ліквідним, його використання з метою хеджування цінових ризиків на пшеницю стане звичайною практикою».

Тарас Бойко, менеджер з продажів компанії Syngenta наголошує на актуальності оновленого цінового інструмента і рекомендує аграріям брати участь у даній програмі. «У сучасному конкурентному середовищі сільгоспвиробник повинен вміти не тільки вирощувати високі та якісні врожаї, а й вигідно і вчасно їх продати», — підкреслює пан Тарас.

Укладання ф’ючерсного контракту  відбувається просто і зрозуміло. Сільгоспвиробникові потрібно лише:

  • подати заявку на участь у формі, яку буде надіслано спеціалістом відділу «Фінансові рішення», де потрібно буде вказати об’єм пшениці та її якісні показники;
  • отримати й заповнити мінімальний пакет документів;
  • одержати рішення про затверджений обсяг форвардного контракту;
  • слідкувати за індикативами форвардних цін, які надсилатимуть  представники відділу «Фінансові рішення» компанії Syngenta.

Додатково відділ Фінансових рішень пропонує клієнтам інформаційну підтримку від провідних незалежних аналітиків аграрних ринків та регулярно ознайомлює з актуальною ринковою ситуацією, аби сільгоспвиробник міг прийняти виважене рішення при фіксації або перефіксації ціни.

Експерти компанії Syngenta очікують  у найближчі роки суттєвого зростання попиту на форвардні контракти з ціновими структурами, які дозволяють сільгоспвиробнику зафіксувати початковий рівень ціни, який забезпечує гарантований дохід, і мати при цьому можливість оперативно перефіксувати ціну у разі її зростання. Варто зауважити, що раніше не було ефективного орієнтира для перефіксації цін. Поява ф’ючерсів  на чорноморську пшеницю, які торгуються на Чиказькій біржі,  позитивно відзначилася на торговельній діяльності українського сільгоспвиробника. Попереду активний розвиток інших цінових індексів, що дозволять  аграрію мінімізувати  у майбутньому цінові ризики та ефективніше реалізовувати свій урожай, впевнені у компанії.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...