Новини    10 серпня 2018 10:12

Світові ціни на пшеницю потягнули вгору вартість української


Cтаном на 8 серпня пшениця 2-го класу на умовах поставки FOB глибоководні порти України продається за ціною в діапазоні 220-230 дол. США/мт. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За інформацією аналітиків УКАБу, світові підвищувальні тенденції на ринку пшениці сприяють росту вартості і української зернової культури.

«У короткостроковій перспективі тренд до зростання збережеться, оскільки за даними МСГ США, світове виробництво у 2018/2019 МР скоротиться на 21,7 млн тонн до 736,2 млн тонн. У порівнянні з попереднім роком найбільш суттєве скорочення виробництва очікується в країнах ЄС  на 6,6 млн тонн та Росії  – на 17,9 млн тонн», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цьогорічне світове споживання складе 748,8 млн тонн, що на 12,6 млн тонн перевищує показник світового виробництва.

«Проте високі перехідні запаси минулих років повність задовольнять зростаючий попит зі сторони імпортерів. Як результат, зменшення прогнозованих світових обсягів виробництва та перехідних запасів пшениці у короткостроковій перспективі будуть тримати ринок у напрузі, а імпортери намагатимуться якнайшвидше законтрактувати необхідні обсяги для імпорту», – прогнозують фахівці.

Наразі валовий збір пшениці в Україні очікується на рівні 24 млн тонн (13 млн тонн продовольчої якості), що на 2 млн тонн менше показника минулого року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...