Новини    03 листопада 2017 17:49

Свинина до кінця року може подорожчати


Світова пропозиція свинини в 4 кварталі 2017 році зростатиме — головним чином завдяки Китаю, США, Канаді та Бразилії. Про це свідчать прогнози Rabobank.

«Драйвером ринку виступає Китай. За останні місяці він значно скоротив імпорт, а це породжує ризик переповнення глобального ринку», — коментує Ченьчжун Пан, старший аналітик RaboResearch. Однак ситуація ще може змінитися.

Світові ціни на свинину, за очікуванням Rabobank, до кінця року зростуть. Проте цей прогноз не є однозначним, вважає Андрій Панкратов, cтарший експерт з сільськогосподарських ринків ФАО.

«По-перше, прогноз зростання – це усереднення. Наприклад, в ЄС ось-ось стане відчутним збільшення пропозиції свинини завдяки зростанню виробництва і їм треба буде активно шукати додаткові ринки збуту. Аналітики Rabobank же не очікують суттєвого впливу цього фактору, але український ринок відчує цю тенденцію сповна. По-друге, деякі фактори, які мають працювати на зростання цін, навпаки, стримуватимуть цей ріст», — написав Панкратов на своїй сторінці в Facebook.

Водночас український ринок дістався межі, коли імпорт свинини стає економічно обґрунтованим.

За 9 місяців 2017 року цей показник склав 70 000 тонн – на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Більше імпортовано лише м’яса птиці – 120 000 тонн.

М’ясна продукція імпортується переважно з Польщі та Німеччини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...