Новини    11 вересня 2017 19:39

Свинарі подвоїли заробітки у Грузії


За січень-серпень 2017 року Україна поставила до Грузії 2 000 тонн живця свиней, в півтора раза більше, аніж торік. 90% експорту забезпечили чотири компанії – «Марлен КД», «Даноша», «Агропромислова компанія» та «Агропрайм Холдинг». Саме на них припадає основний приріст поставок.

У вартісному виразі експорт виріс удвічі, склавши $3 млн, повідомляє Асоціація свинарів України.

Торік вітчизняних постачальників свиней до Грузії було лише четверо, нині їх кількість подвоїлась. Лідерство тримає «Марлен КД». За січень-липень частка компанії склала 45% експортованого поголів’я.

Близько 25% свиней експортувала «Даноша», яка відкрила ринок Грузії минулої осені. 14% припало на «Агропромислову компанію». Замикає четвірку лідерів «Агропрайм Холдинг», якому вдалося потроїти експорт порівняно з минулим роком.

Експортний ривок забезпечив жвавий попит з боку Грузії, а також активність основних чотирьох постачальників, вважають в Асоціації.

Торік поставки живих свиней за кордон склали 27 000 голів. «У живому вигляді експортовано 2 000 тонн еквіваленту м’яса – 0,3% обсягу виробництва свинини в Україні, тобто майже нічого», – зазначає Андрій Панкратов, аналітик ФАО.

Згідно з даними ФАО, за півроку експортовано 16 700 свиней, а вцілому за 2017 рік очікується рекордні 35 000 голів.

Ще немає новин у цій стрічці ...