Новини    22 лютого 2024 18:27

Суди повернули Києву земельну ділянку вартістю у понад 26 млн грн

У 2006 році товариство отримало в оренду земельну ділянку, яка розташована на перетині вулиці Приозерної та проспекту Володимира Івасюка для будівництва, обслуговування та експлуатації паркінгу з торговельним комплексом

Рішення Господарського суду міста Києва задовольнило позов Київської міської прокуратури в інтересах держави до товариства про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки в Оболонському районі м. Києва вартістю понад 26 млн грн, повідомила пресслужба міської прокуратури.

Зазначається, що у 2006 році товариство отримало в оренду земельну ділянку, яка розташована на перетині вулиці Приозерної та проспекту Володимира Івасюка для будівництва, обслуговування та експлуатації паркінгу з торговельним комплексом.

Попри неодноразове поновлення строку дії договору оренди з 2006 року по теперішній час у порушення його умов та вимог чинного законодавства товариство вже понад 16 років не використовує надану йому ділянку і не лише не завершило, а навіть не розпочало її забудову, — додали у повідомленні.

Суди першої та апеляційної інстанцій погодилися з доводами прокурора щодо наявності підстав для розірвання договору оренди землі та зобов’язали повернути земельну ділянку у комунальну власність столиці.

Рішення суду набрало законної сили та підлягає виконанню.

Раніше стало відомо, що програма USAID АГРО надасть до 5,6 млн грн на виконання проєкту із запобігання корупції у сфері земельних відносин та захисту прав землевласників і землекористувачів

Виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, а саме прогрес в запобіганні та протидії корупції, є ключовою умовою не тільки на шляху набуття Україною членства в ЄС і НАТО, а й критично важливою в умовах воєнного стану і в процесі післявоєнного відновлення України.

Варто нагадати, земельний податок — обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Своєю чергою, плата за землю — це одна зі складових податку на майно. З цього робимо висновок, що наразі земельний податок є місцевим, а не загальнодержавним (як це було до 2015 року, до набуття чинності Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”).

Новини за темою:  Трейдер з ОАЕ укладає угоду на 150 тис. тонн українського зерна: перспективи співпраці

Органами місцевого самоврядування самостійно встановлюють ставки плати за землю та щодо земельного податку, відповідній території. Відповідні рішення є доступними на сайті територіальних громад.

Читайте також: Огляд земельного законодавства

Об’єктами оподаткування платою за землю є:

  1. об’єкти оподаткування земельним податком:
  • земельні ділянки, які перебувають у власності;
  • земельні частки (паї), які перебувають у власності;
  • земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування;
  1. об’єкти оподаткування орендною платою — земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня стартував новий етап земельної реформи, згідно з яким ліміти на продаж сільськогосподарських земель збільшилися зі 100 до 10 тис. га. Малий та середній агробізнес опинився під загрозою, а разом з ним функціонування сільських територій.

З 1 січня 2024 року настав другий етап відкриття ринку земель із залученням основних гравців – юридичних осіб, які зможуть отримати у власність в одні руки не більше 10 тис. га. Очікуваний вплив від цього на розвиток економіки коливається в діапазоні 1-2,7% ВВП щорічно впродовж наступних 3-х років.

За підрахунками експертів 187,7 тис. угод купівлі-продажу було укладено з моменту відкриття земельного ринку до листопада 2023 року.

Новини за темою  У 2023 році на “Буковелі” отримали 4,6 млрд грн торгової виручки

У порівнянні з 2022 роком — ринок зріс на 58%, водночас четвертий квартал перевищив всі попередні квартали 2023 року. Обсяг ринку все ще майже на 40% менший, ніж до повномасштабного вторгнення. Ситуація значно відрізняється між регіонами, в деяких регіонах обсяг ринку перевищує показники до вторгнення, мовиться у квартальному огляді земельного ринку, підготовленому KSE.

Новини за темою:  МХП збільшує європейські продажі курятини: наскільки виріс експорт у 2025 році

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...