Новини    24 вересня 2021 15:00

Суд Лондона визнав достатніми підстави для накладення арешту на активи Жеваго

Питання юрисдикції залишилось відкритим.

23 вересня 2021 року Високим Судом Англії та Уельсу було оголошено рішення щодо розгляду заяви Фонду гарантування вкладів та ПАТ “Банк “Фінанси та кредит” про всесвітній арешт активів акціонера банку Костянтина Жеваго у рамках позову про стягнення шкоди, нанесеної ним банку.

Читайте: Найбільший порт України скоротив вантажоперевалку на 22%

Суддя дійшов висновку, що наведені під час слухань докази Фонду та Банку вказують на наявність достатніх підстав видати наказ про всесвітній арешт активів акціонера банку, утім на його переконання англійський суд не має юрисдикції для розгляду цієї справи, оскільки вбачає проблему у необхідності застосування українського законодавства, у якому він не є експертом.

“Зважаючи на текст рішення, очевидно, що у суду не було сумнівів щодо причетності акціонера банку та решти відповідачів до нанесення банку шкоди. Ми за будь-яких умов продовжимо свою боротьбу за повернення виведених коштів та активів як в українських судах, так і в судах іноземних юрисдикцій. Адже мова йде про мільярди гривень, які українці та держава втратили в цьому банку через застосовані схеми”, – наголосив заступник директора-розпорядника Фонду, Віктор Новіков.

У лютому 2021 року Фондом було ініційовано позов на суму 582,5 млн дол США про стягнення спричиненої банку шкоди з Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та одного громадянина Сполученого Королівства, задіяних в операціях з виведення коштів з банку. Слухання у справі відбувалися за наказом суду у закритому режимі у липні 2021 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що власника КрАЗ Жеваго оголошено в розшук. 

Джерело: ФГВФО

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...