Новини    18 квітня 2018 16:51

Стало відомо, скільки квот на безмитний експорт до ЄС вичерпали українські агровиробники


Станом на 17 квітня 2018 року Україна вичерпала шість квот на безмитний експорт у рамках Зони вільної торгівлі з ЄС. Такі дані озвучили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За їх даними, до переліку закритих квот увійшли мед, солод та пшенична клейковина, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, а також пшениця і кукурудза. Так само Україна використала другу квартальну квоту на експорт м’яса птиці і піврічну – на вершкове масло. Також, серед додаткових квот, виділених наприкінці минулого року, також вже закрито чотири: на мед, оброблені томати, пшеницю і кукурудзу. На 95% вичерпані об’єми безмитних поставок на крупи і борошно.

За словами аналітика зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією УКАБу Дар’ї Гриценко, темпи використання квот цього року зросли у порівняні з минулим роком.

«Цього року відбулося пожвавлення темпів закриття квот, адже станом на аналогічну дату 2017 року об’єми пшениці ще не були вичерпані, а квота на солод та пшеничну клейковину взагалі за минулий рік залишилася не використаною. Те, що крім шести основних квот закриті ще  чотири додаткові, – свідчить про активізацію торговельних відносин з ЄС», – заявила аналітик.

Згідно повідомленню, за результатами січня-лютого поточного року агропродовольчий експорт з України до ЄС зріс на 28,1% або на $224,7 млн, порівняно з аналогічним періодом минулого року, та сягнув за даними Мінагрополітики $ 1,025 млрд.

Разом з цим, окрім квот для України ще діють квоти на безмитний експорт товарів країнами ЄС до України. До них входять квоти на  групи товарів – цукор, м’ясо птиці (основна і додаткова) та свинину (основна і додаткова). Наразі вже використана основна квота на м’ясо птиці.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...