Новини    14 вересня 2017 15:44

Соняшник перестав бути найрентабельнішою культурою


В Україні зібраний перший мільйон тонн соняшнику. Середня урожайність склала 16,9 ц/га, свідчать дані Міністерства агарної політики та продовольства. До збору приступило більшість виробників.

«В нашому регіоні урожай соняшнику цьогоріч точно буде меншим, ніж торік. Останній дощ був в середині травня, в липні-серпні температура повітря трималася під 40 градусів. За мій досвід роботи в сільському господартсві такого ще не було», – розповів Landlord Дмитро Скорняков, генеральний директор Harveast.

Нині компанія збирає 17 ц/га. Розраховували на 10-15% більше.

Деякі аграрії отримують ще меншу врожайність. В Запорізькій області збирають найнижчий урожай за всю історію, в Херсонській за офіційною статистикою – 1,1 ц/га на круг.

Ще одна проблема – олійність насіння. Минулого року вона складала 48-49%. Цьогоріч 49% ніхто вже не очікує.

Переробники будуть конкурувати за урожай. Аграрії ж розраховують на ріст цін – хоча б на той відсоток, який вони недоотримали по збору.

При цьому соняшник для багатьох перестав бути найрентабельнішою культурою.

«У нас останні 2 роки соняшник займає 3-4 місце. Торік найрентабельнішою була сочевиця, в цьому році – теж», – додав Скорняков.

Днями Міністерство сільського господарства США знизило прогноз виробництва соняшнику в Україні на 0,5 млн тонн. Очікується, що врожайність складе 21,9 ц/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...