Новини    17 квітня 2018 16:32

Силовики проводять обшуки в Держрезерві


Співробітники Служби безпеки України (СБУ) та Прокуратури Києва проводять обшуки в центральному офісі Державного агентства резерву та на держпідприємствах «Златодар» (Черкаська обл.) і «Хлібна база №85» (Харківська обл.) у зв’язку з розслідуванням фактів переміщення зерна. Про це повідомляє «Інтерфакс-Украина» з посиланням на заяву голови Держрезерву Вадима Мосійчука.

«Керуються перевіряльники рішенням Печерського суду про виїмку документів щодо переміщення зерна Держрезерву з Харківської до Черкаської області. Головна причина цього полягає у знищенні Держрезервом так званого «осиного гнізда» – корупційних схем, напрацьованих роками на ДП «Хлібна база №85», – написав Мосійчук на сторінці у Facebook.

За його словами, 17 квітня перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів підписав рішення про одночасну позапланову перевірку Держрезерву, про охорону державної таємниці за результатами перевірки СБУ.

«Офіційно заявляємо, що ми відкриті для об’єктивного розслідування і надамо всю необхідну документацію», – вказав Мосійчук.

Водночас Держрезерв звернувся до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Кабінету Міністрів і до народних депутатів із проханням втрутитися в ситуацію і взяти під контроль це кримінальне провадження для недопущення порушення норм чинного законодавства.

Голова Держрезерву звернув увагу, що раніше кримінальне провадження було відкрито за фактом можливого закладення до державного резерву неякісного литовського дизельного пального. Однак закупівля не відбулася, шкоди державним інтересам не завдано й державні кошти не було використано.

Також слідчі Генпрокуратури розслідували факти щодо можливого псування посадовими особами Держрезерву 18 тис. тонн дизельного пального, яке було закладено в 2015 році ТОВ «Вог Аеро Джет» на довгострокове зберігання в Держрезерв. Якість дизпалива була перевірена за всіма показниками й повною мірою відповідала вимогам. Даних про скоєння кримінального злочину виявлено не було.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...