Новини / Клімат     31 грудня 2020 13:50

Січень 2021 року в Україні буде значно теплішим за норму

Середня температура місяця очікується на 2-2,5°С вище середніх багаторічних значень, а новорічну ніч Україна зустріне з аномально високою температурою і дощами

Середня температура січня 2021 року очікується значно більшою за середні багаторічні значення, а новорічну ніч Україна зустріне з аномально високою температурою і дощами. Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.

Згідно з пронозами синоптиків, середня температура першого місяця року передбачається в межах 0-4°С морозу, а у південній частині місцями до 1-3°С тепла. Це, як зазначили у центрі, на 2-2,5° вище середніх багаторічних значень.

За багаторічними спостереження нормою для січня вважається середня температура повітря в межах 1-6°С морозу, а у східних, Сумській та Чернігівській областях, окремих районах Полтавщини та в Карпатах – 7-8°С морозу. При цьому абсолютний мінімум температури повітря становить 23-37°С морозу, в Карпатах, окремих районах Харківської, Дніпропетровської, Київської та Сумської областей – 38-39,8°С морозу, в Черкаській та Луганській областях – місцями 40-42°С морозу.

ЧитайтеСередня температура у 2021 році буде на 1,15°C вище за норму

Щодо кількості опадів, то вона буде у січні у межах норми і становитиме 27-58 мм, а в Карпатах місцями – до 75 мм.

Новорічна ніч при цьому на більшості території країни пройде зі стійкими «плюсами» і місцями з дощовою погодою. Зокрема, за прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, температура повітря у ніч з 31 грудня на 1 січня переважно становитиме 2-6°С тепла, а на півдні – до 10-12°С тепла.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що з 1 січня починає діяти Угода про вільну торгівлю з Великою Британією.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також