Новини / Політика     05 листопада 2018 11:30

Si маркування харчової продукції відкладено на 2 роки


Вимоги щодо маркування одиницями Si буде відтерміновано на 2 роки. Це потрібно для того, аби не допустити з 1 січня 2019 року постачання на ринок України харчової продукції, ветеринарних препаратів, кормів для тварин, пестицидів.

Відповідний наказ було опубліковано на сайті Мінекономрозвитку 29 жовтня (проект наказу Мінекономрозвитку «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року №914) — вказує прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

У 2015 році було прийнято наказ згідно з яким першочергово треба зазначити одиниці вимірювання латиницею, а вже в дужках — українською мовою (наприклад, метр, кілограм, тощо).

Така позиція Міністерства була аргументована зобов’язаннями, котрі взяла на себе Україна та необхідністю виконання рекомендацій Міжнародної організації законодавчої метрології.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації, бізнес-спільнота тривалий час висловлювала спільну позицію суб’єктів ринку, що представляють декілька сфер діяльності на території України: виробництво харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів та пестицидів, щодо неможливості застосування з 1 січня 2019 року окремих положень Наказу №914. Оскільки положення Наказу не узгоджуються із деякими нормативно-правовими актами, якими встановлені норми щодо маркування товарів українською мовою.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації під час ряду зустрічей з Мінекономрозвитку та контролюючими органами відмічали, що запровадження вимоги щодо зазначення одиниць вимірювання літерами латинського чи грецького алфатів є недоцільним у питанні харчових продуктів. Адже більшість громадян володіють державною мовою (наприклад, люди похилого віку).

Для виробників харчових продуктів виникає додаткове обтяження. «Зміна упаковки призведе до значних фінансових витрат та залучення додаткових ресурсів, які не є обґрунтованими з точки зору захисту здоров’я та інтересів споживачів. Так, лише для одного гравця ринку необґрунтовані витрати можуть становити декілька мільйонів гривень» — повідомляє прес-служба Європейська Бізнес Асоціація.

Оскільки дія Наказу № 914 розповсюджується на сферу обігу кормів, кормових добавок та ветеринарних препаратів, також існує правова колізія між галузевим законодавством у сфері ветеринарної медицини та Наказом № 914. Так, усі корми, кормові добавки та ветеринарні препарати, які були подані на реєстрацію/перереєстрацію, відповідно до чинного законодавства, мають бути зареєстровані виключно українською мовою. Процес реєстрації кожної товарної позиції згідно чинного законодавства займає до 210 днів. Відповідно, свідоцтва будуть видані вже в 2019 році. Тобто будуть фактично дозволені до обігу, але не відповідатимуть чинному законодавству. Тож компанії будуть вимушені припинити їх постачання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також