Новини    07 серпня 2017 18:07

Шкідників рослин можна виявити із супутникових знімків


Інноваційні підходи до ведення сільського господарства знижують кліматичні ризики і сприяють раціональному використанню цінних для пустельного клімату водних ресурсів. Це доведено ізраїльськими технологами.

Про це йшлося на семінарі «Україна-Ізраїль: інновації й технології в агробізнесі», що відбувся у Києві. Захід організував проект LANDLORD спільно з Інститутом експорту Ізраїлю. Усього в ньому взяли участь дев’ять провідних компаній Ізраїлю, котрі мають свої напрацювання у сфері агротехнологій, а також більше 80 представників українських аграрний компаній і холдингів.

Свою розробку в точному землеробстві презентувала компанія Taranis. Її напрацювання дають можливість використовувати метеорологічні прогнози для «розумного» господарювання, повідомляти фермерам мікропрогнози конкретно для їхніх наділів і планувати обробку поля з їх урахуванням.

«Наша система – закритого циклу, – каже Лілія Кудлай, представник компанії Taranis. – Ми проводимо дистанційне зондування і отримуємо супутникові зображення, розмічені різноманітними аграрними маркерами. Таким чином відомо, що відбувається з полем, де є проблемні місця, чи підвищена кількість вологи в біомасі, де є брак родючості. Ми можемо побачити температуру ґрунту, спрогнозувати хвороби, проконтролювати зрошення – покажемо, скільки води в полі, чи вмикати станцію зі зрошення, чи вимкнути її».

Taranis надає безпілотники й аероплани, котрі роблять фотографії поля з великим розширенням.

«Просто на детальній фотографії поля можна побачити жучків і павучків, хвороби і шкідників», – каже Кудлай.

Для орієнтування фермера, проблемні місця на наданих фотоматеріалах відзначають кольором. До того ж, прогноз погоди, наданий компанією, у 70 разів точніший, аніж звичайний, – відзначають у компанії. Усі ці фактори важливі й впливають на урожайність. Згідно зі статистикою, в Ізраїлі один фермер годує 98 осіб, в той час як український землероб — лише десяток.

Компанія розраховує на співпрацю з українськими компаніями, які вирощують зернові, й чий земельний банк перевищує 1000 га.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...