Новини / Політика     02 квітня 2020 20:06

Щомісяця розкрадається 5 млрд ПДВ. Схеми кришують Шмигаль і Верланов – Ігор Уманський

Екс-міністр фінансів Ігор Уманський звинуватив прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та голову податкової служби Сергія Верланова в "кришуванні" масштабних схем розкрадання ПДВ на мільярди. 

За словами екс-чиновника, Денис Шмигаль та Сергій Верланов покривають схеми, через які щомісяця виводиться 5 млрд гривень ПДВ.

“Я приходжу до нього, показую: “Дивіться, ми тут зараз пляшками балуемся, а ось – інформація по кожному місяцю, і це тільки« скручування” з ПДВ. Це в середньому 5 мільярдів на місяць недоотримує бюджет”. Як тільки я прийшов в Мінфін, мені швидко з усіх боків зливати інформацію почали – з розшифровками, по компаніям, за сумами. Де стартують, через кого проганяють, де виводять. І 5 мільярдів – це тільки по ПДВ! Клименко з Януковичем дивляться і кажуть: “Блін, а що, так можна було?””, – розповідає в інтерв’ю Ігор Уманський.

При чому, як зазанчив Уманський, прем’єр звільнив його без будь-яких пояснень, навіть не запросивши на засідання фракції, щоби він не сказав зайвого.

Читайте: Джон Шморгун пішов у відставку: в AgroGeneration новий генеральний директор

“На зустрічі з фракцією “СН”, коли його запитали про моє звільнення, Шмигаль не зміг нічого виразно пояснити. Мене на фракцію навіть не запросили як і Ємця. А в залі потім при голосуванні навіть не дали можливості виступити – напевно не хотіли, щоб в ефір публічно були дані відповіді на питання про причини відставки”.

Також Ігор Уманський призвав Президента втрутитися в ситуацію, ініціювавши розслідування за фактами розкрадання державних коштів в особливо крупних розмірах.

“Я розумію, якщо президент не поспішає коментувати скандали. Але це не скандал – це заява про злочин у вищому керівництві країни. І президент Володимир Зеленський зобов’язаний негайно відреагувати на це безпрецедентне звинувачення”.

Джерело: LB

Раніше повідомлялося, що у ВР зареєстровано 5 проектів, які гальмують підписання закону про ринок землі.

Читайте також