
Сенатори США об’єдналися, щоб оголосити двопартійну резолюцію, яка засуджує використання голоду як інструменту війни, а також визнає вплив конфлікту на глобальну продовольчу безпеку та голод.
Резолюцію прийняли через те, що вторгнення Росії в Україну поставило мільйони людей у всьому світі під загрозу голоду, повідомляється на сайті сенатора штату Орегон.
“Кожній людині потрібна їжа, щоб вижити. Проте в надто великій кфлькості країн, таких як Ємен, Сирія та Ефіопія, навмисне позбавлення продовольства є зброєю проти цивільного населення”, – сказав сенатор Ріш.
У резолюції зазначається, що Сполучені Штати мають інструменти та ресурси та ресурси для боротьби з глобальним голодом. США також має потенціал притягнути до відповідальності тих, хто використовує голод як зброю в конфлікті.
“Вкрай важливо, щоб ми використовували всі наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоб надати продовольчу допомогу населенню, яке так відчайдушно її потребують. Ця двопартійна резолюція підтверджує засудження Сенатом використання голоду як зброї у війні та змушує адміністрацію визначити пріоритетність зусиль у цьому напрямку”, – зазначив один з сенаторів.
Загалом резолюція закликає Білий дім:
- визначити пріоритетом дипломатичні зусилля із виявлення та вирішення випадків, коли голод і навмисне позбавлення їжі використовуються як зброя в час війни;
- продовжувати зусилля щодо подолання серйозної продовольчої безпеки шляхом гуманітарного реагування, зокрема надавати продовольчу допомогу країнам, що її потребують;
- зробити так, щоб використання голоду як зброї війни підпадало під дію інструментів, що передбачають відповідальність осіб, урядів, правоохоронних органів, організацій.
Сенатор Янг наголосив: “У будь-якому збройному конфлікті найбільше страждають невинні цивільні. Цією резолюцією ми чітко даємо зрозуміти, що навмисне погіршення умов шляхом блокування постачання життєво важливих продуктів харчування є неприйнятним. Ми повинні використовувати всі інструменти, які у нас є, щоб притягнути тих, хто вчиняє такі дії до відповідальності”
Нагадаємо, нафта продовжує дорожчати через обмежену пропозицію та очікуване зростання попиту.
Марковська Катерина