Новини    21 серпня 2017 10:12

Селевий потік знищив 80 га виноградників «Масандри»


Один із найбільших винозаводів анексованого Криму – «Масандра», – постраждав через селевий потік. Знищено не менше 80 га площі з висадженими сортами шардоне, кокур, чауш магарацький і мускат бурштиновий. Про це заявляє прес-служба заводу.

«Великі площі занесені мулом і брудом, деякі посадки повністю знищені, знесені в русла річок, виноградники викорчувані», – йдеться в інформації, що її оприлюднили на заводі.

Негода, що розбушувалася в п’ятницю ввечері на півострові, залишила без світла 27 населених пунктах, підтопила приватні будинки й садиби в Судаку і селі Яскраве поле Кіровського району. На «Масандрі» брудом і мулом занесено тракторну бригаду – зруйновані огорожі, будівлі, ушкоджена техніка.

Підприємству «Масандра» належать 11 000 га землі, з яких близько 4 000 га зайняті виноградниками. Енотека «Масандри» налічує близько 1 млн пляшок колекційних вин понад 800 найменувань. Колекція підприємства – найбільша в світі, в 1988 році її занесли в Книгу рекордів Гіннесса.

15 травня 2017 року Україна ввела економічні санкції проти державних підприємств та установ, що залишилися в анексованому Криму та переоформлені згідно з російським законодавством.

Під санкції, окрім «Масандри», потрапили «Севастопольський виноробний завод», завод шампанських вин «Новий світ», Інститут сільського господарства Криму НААН, Національний інститут винограду і вина «Магарач», Севастопольський геодезичний центр, ДП «Кримське управління геодезії, картографії та геоінформаційних систем», «Кримський риборозплідник», «Первомайський виноробний завод», «Радгосп-завод «Передгір’я», Агропромкомбінат «Виноградний», «Агропромислова фірма «Прибережна».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...