Новини / Клімат     20 травня 2020 21:10

Сарана, пандемія і голод: Східну Африку чекає безпрецедентна криза

Очікується, що рій сарани дійсно біблійних масштабів вторгнеться в Кенію через Ефіопію вдруге в цьому році

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) називає вкрай тривожною ситуацію в Східній Африці, яка ось уже кілька місяців переживає інтенсивні атаки сарани.

Так, очікується, що рій сарани дійсно біблійних масштабів вторгнеться в Кенію через Ефіопію вдруге в цьому році. Перший рій був найбільшим, який Східна Африка бачила за останні 30 років, а Кенія не знала такого нашестя останні 70 років.

Залежно від сили вітру рої можуть переміщатися на відстань до 100 миль в день і щодня з’їдають обсяги їжі, рівні своєї ваги. Рій першого покоління досяг свого піку в регіоні два місяці тому, а чисельність сарани обчислювалась сотнями мільйонів. Рій другого покоління ще більше і небезпечніше в силу своєї молодості і агресивності. Зазначимо, що рій за одне покоління збільшується в 20 разів.

Уряди Східної Африки і ООН попередили, що сарана неминуче викличе серйозну нестачу продовольства в регіоні. «Це безпрецедентна загроза продовольчої безпеці і джерел засобів до існування, оскільки навала сарани співпадає із вегетаційним періодом», – підкреслюють в FAO.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

Управляти роями вкрай складно. Як зазначив Амброк Нгетіч, керівник проекту FAO в Кенії: «Кожен раз, коли ви намагаєтеся контролювати сарану в одному регіоні, посилюється рій в іншому регіоні. Одночасно контролювати їх неможливо».

При цьому повідомляється, що десятки тисяч літрів пестицидів не змогли потрапити до Африки через пандемію, яка закрила міжнародні кордони і порушила ланцюжок поставок. Захисне спорядження, яке необхідно при розпилюванні цих пестицидів, також не дійшло до місця призначення. І, можливо, спроби доставити ці вантажі більше не мають сенсу. Вже зараз розміри роїв занадто великі для повітряного розпилення.

Наразі, навала сарана загрожує увергнути в голод 23 мільйони людей.

«А якщо додати до неї пандемію, локаути і циклони, які неминуче прийдуть до регіону в найближчі місяці, то катастрофа здається абсолютно безнадійною», – кажуть місцеві представники FAO.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про нашестя сарани в Ємен, Бахрейн, Кувейт, Катар та Саудівську Аравію.

Джерело: BBC, FAO

Фото: Reuters

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також