Новини    02 жовтня 2017 12:34

Садівники не встигли скористатися дотаціями


У вересні аграріям виплатили 400 млн грн дотацій, найменше за останні 4 місяці. Далі розмір буде лише знижуватися, прогнозує Леонід Тулуш, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

«На наступні п’ять виплат – за серпень-грудень – лишилось 1685 млн грн. Хоча бюджетним розписом передбачалось 2570 млн грн», – каже експерт.

Минулу виплату розділили між собою 800 підприємств. Це третина від загальної кількості отримувачів бюджетної дотації. Частка п’яти найбільших представлена виключно птахівниками. Вони отримали 46% від загальної суми.

Лідеру – компанії «Миронівський хлібопродукт» – за весь період виплачено 426,2 млн грн дотації або 18,4% від загальної суми. А з урахуванням взаємопов’язаних підприємств – 907,5 млн грн, або 40%.

Натомість більшості садівників отримати виплати так і не вдалося.

«Дотації фактично почали діяти з лютого, а уже в березні у фруктосховищах закінчилися яблука. Реалізації продукції, а отже і сплати ПДВ фактично не було.Тому промислові садівники не змогли скористатися дотацією», – каже Дмитро Крошка, голова асоціації «Укрсадпром».

З виробниками ягід інша складність. Переважно ягідництвом займаються підсобні господарства. Вони не мають офіційної реалізації, а отже не можуть претендувати на дотації.

Ще немає новин у цій стрічці ...