Новини / Ринок землі     22 лютого 2025 13:52

У Верховній Раді пропонують впровадити державну реєстрацію змін до договорів оренди землі


У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №13022, який передбачає обов’язкову державну реєстрацію змін до строку дії договорів оренди землі. Інші зміни до умов оренди, за наявності зареєстрованого права оренди, реєстрації не потребуватимуть.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №13022, який пропонує внести зміни до статті 16 Закону України «Про оренду землі». Метою документа є усунення правової невизначеності щодо державної реєстрації змін до договорів оренди землі.

Згідно з пропозицією, зміна строку дії договору оренди землі має підлягати обов’язковій державній реєстрації у встановленому законодавством порядку. Однак інші зміни до умов договору, за наявності вже зареєстрованого права оренди земельної ділянки, реєстрації не потребуватимуть.

«Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації такого права, — наголошується у статті 19 Закону України «Про оренду землі». — Тому впровадження чітких правил щодо реєстрації змін до договорів оренди допоможе уникнути суперечок та правових колізій».

Законопроєкт також враховує положення частини третьої статті 653 Цивільного кодексу України, згідно з якою зміна або розірвання договору набуває чинності з моменту досягнення домовленості сторін, якщо інше не встановлено договором або не обумовлено характером змін.

Автори законопроєкту вважають, що нововведення допоможуть унормувати процедуру внесення змін до договорів оренди землі, забезпечити прозорість таких угод та запобігти можливим зловживанням.

«Наразі існує правова невизначеність щодо того, які саме зміни до договорів оренди землі потребують державної реєстрації. Це створює ризики для обох сторін угоди та ускладнює захист їхніх прав», — пояснюють ініціатори законопроєкту.

Якщо законопроєкт буде прийнято, це значно спростить процедуру внесення змін до договорів оренди землі, окрім випадків, коли змінюється строк дії угоди. Також нововведення сприятиме більшій прозорості на ринку оренди землі, що є важливим кроком у контексті земельної реформи в Україні.

Новини за темою:  Земля в Україні подорожчала вдвічі: які регіони б’ють рекорди та що чекає на ринку

Наразі документ перебуває на розгляді у Верховній Раді, і його подальша доля залежатиме від рішення народних депутатів.

Нагадаємо, у 2024 році в межах проєкту “Земельний банк” уклали 175 угод на передачу в суборенду земельних ділянок загальною площею 10 847 га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також