Новини / Технології     04 червня 2022 16:13

Розроблена нова технологія пошуку та маркування вибухівок на полях

Для пошуку вибухівок будуть використовуватись безпілотні пристрої

Спеціалісти Науково-дослідного і навчального центру “ВНТУ-ФРЕНДТ” при Вінницькому національному технічному університеті розробили нову технологію пошуку і маркування вибухонебезпечних предметів на полях.

Про це повідомляє Укрінформ.

В джерелі зазначено, що технологія пошуку передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук на полях вибухонебезпечних предметів і їх маркування. Це полегшить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням територій після окупації.

В пресслужбі повідомили: “Наш Центр був створений для автоматизації та диджиталізації аграрного сектору. Зокрема, у царині точного землеробства, де застосовуються найсучасніші технології, які дають можливість сільгоспвиробникам зменшити затрати на виробництво продукції та покращити її якість. Але війна продиктувала нові завдання. Те, що в нас зараз відбувається на полях деокупованих територій, зумовило необхідність розробки технологій, які підвищують безпеку робіт на таких сільгоспугіддях. Її суть полягає у маркуванні вибухонебезпечних предметів на полях сільськогосподарських підприємств”

Наразі фахівці центру досліджують перші зразки пристрою та обіцяють що вже найближчим часом можна буде придбати його. Виріб розробляється з урахуванням факторів важливих для формування доступних цін.

Нагадаємо,  проїзд необстеженими польовими, лісовими дорогами або ділянками може коштувати життя.

Landlord повідомляв, по словам українського посла, серед тих, хто купує вкрадене Росією зерно, є Туреччина.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також