На півдні України, де клімат став більш сухим через зміни клімату, винороби змушені впроваджувати крапельний полив для збереження виноградників. Війна також завдала значних втрат галузі, однак підприємства продовжують розвиватися, попри труднощі.
Про це AgroPortal.ua розповіла керуюча виноробнею Світлана Цибак.
Зміни клімату та недостатня кількість опадів змушують виноробів на півдні України застосовувати новітні технології, зокрема крапельний полив. Оскільки клімат в цих регіонах став більш сухим, забезпечити виноградники водою стало складніше, що веде до необхідності вкладень у сучасні системи поливу.
Сімейна виноробня Бейкуш на Миколаївщині, що має 14 гектарів виноградників у селищі Чорноморка, активно впроваджує крапельний полив, аби зберегти врожай у суворих умовах. За словами Світлани Цибак, власниці виноробні, система крапельного поливу є дорогою, і для її встановлення потрібна підтримка держави.
«Виноробство на півдні України потребує великих зусиль. Клімат дуже сухий, а з війною ми втратили чимало виноградників — вони були на тимчасово окупованих територіях або пошкоджені. Наше завдання — відновити галузь, але через непрості обставини виноградники часто викорчовують», — пояснює Цибак.
Попри труднощі, Бейкуш продовжує розвиток. Підприємство змогло закласти ще 2 гектари виноградників під час повномасштабної війни. Водночас виноробня ставить перед собою амбітні цілі: збільшити площі посадок, обсяги виробництва, розвивати лінійки вин та вийти на нові експортні ринки. З 2019 року вони активно отримують міжнародні нагороди, що допомагає просувати українське виноробство на світовому ринку.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!«Наша мета — відновити місце України на виноробній карті світу, і ми не збираємось зупинятись», — підсумувала Світлана Цибак.