Дослідження Інституту кормів НААН показали, що підживлення озимого ріпаку мінеральними добривами відіграє важливу роль у його перезимівлі та продуктивності.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Науковці з’ясували, що фосфорно-калійні добрива та ділянки без внесення добрив не суттєво впливають на густоту рослин перед зимівлею. Однак, на час збору врожаю густота рослин на цих ділянках залишалася високою, становлячи 96,7–99,3 рослини/м².
Проте, найбільші втрати рослин спостерігалися на ділянках, де восени вносили високі дози азотних добрив. Це пов’язано зі зменшенням вмісту цукру та крохмалю в коренях ріпаку, що призводить до значного зрідження посівів.
Азотні добрива, хоча й підвищують вміст протеїну в коренях, можуть негативно впливати на зимостійкість рослин. Водночас їх внесення на етапі весняної вегетації сприяє значному зростанню врожайності зеленої маси. Дослідження також виявили сильну кореляцію між дозами азотних добрив, кількістю опадів у весняний період та рівнем врожайності зеленої маси ріпаку.
Підсумовуючи, науковці рекомендують оптимізувати густоту посівів, строки сівби, вибір добрив та попередників, а також ретельно підготувати ґрунт для підвищення зимостійкості та продуктивності озимого ріпаку.
Нагадаємо, у серпні Україна може побити рекорди експорту ріпаку.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!