Новини / Рослинництво     12 грудня 2024 09:12

Аграрного міністра звинуватили у зриві держпрограм із вирощування бавовни


Зрив фінансування державної програми з підтримки вирощування бавовни в Україні на 2025 рік став результатом бездіяльності Міністерства аграрної політики та продовольства на чолі з Віталієм Ковалем.

Таку думку висловив у коментарі AgroPolit.com ініціатор цієї програми держпідтримки для фермерів України, народний депутат, заступник голови аграрного комітету Степан Чернявський.

Депутат аграрного комітету Степан Чернявський заявив, що під час обговорення бюджету він відстояв правку про виділення 300 млн грн на держпідтримку вирощування бавовни, але Міністерство агрополітики не спромоглося відстояти цю пропозицію на засіданні Кабміну.

“Попри попередні домовленості, міністр Віталій Коваль навіть не був присутній на засіданні уряду, і в результаті цю норму не врахували. Виходить, що міністерство навіть не намагалося захистити інтереси фермерів і держави”, – наголосив Чернявський.

Бавовна є ключовим елементом для виготовлення нітроцелюлози – основного компонента пороху, що використовується у виробництві снарядів. За словами Чернявського, розвиток вирощування та переробки бавовни в Україні не лише допоміг би зміцнити агросектор, але й заощадив би мільярди гривень на закупівлі боєприпасів.

Протягом 2024 року було проведено експеримент із засіву бавовнику на українських полях, результати якого підтвердили економічну доцільність цієї культури. Проте фермери не зможуть продовжувати вирощування без державної підтримки, зокрема через високу вартість необхідного обладнання, такого як спеціалізовані комбайни.

Чернявський закликав міністерство виправити помилку та терміново підтримати поправку депутатів аграрного комітету до бюджету-2025 про дотування вирощування бавовни. Він також запропонував використовувати українську сировину для виробництва боєприпасів за давальницькими схемами, що суттєво зменшить витрати держави.

“Міністерство має діяти, інакше втрачається можливість розвитку перспективної галузі, яка одночасно підтримує фермерів та зміцнює обороноздатність України”, – підсумував Чернявський.

Нагадаємо, в Україні насадження бавовнику були в Криму та на Херсонщині, проте зараз у промислових масштабах його не вирощують.

Новини за темою:  Фуражна пшениця дешевшає в українських портах: наскільки впали ціни та чому
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також