Новини / Рослинництво     13 лютого 2025 16:26

Аграрії коригуватимуть норми висіву через нестачу вологи в ґрунті


Через недостатню кількість опадів в Україні аграрії змушені адаптувати стратегію вирощування сільськогосподарських культур. Запаси продуктивної вологи в ґрунті залишаються нижчими за оптимальний рівень, що безпосередньо впливає на врожайність.

Про це розповів головний агроном ГК «Агро-Регіон» Юрій Лисак під час форуму «День агронома».

Група компаній «Агро-Регіон» щорічно аналізує запаси вологи в ґрунті, щоб коригувати агротехнічні рішення. Як зазначає головний агроном компанії Юрій Лисак, моніторинг ведеться з 2019 року на глибину до 1 м через кожні 20 см. Найгірші показники зафіксували у 2020-2022 роках, тоді як поточний рівень вологості оцінюється як середній.

У Бориспільському районі, де компанія обробляє 12 тис. га, найнижчі врожаї кукурудзи спостерігалися в 2020 і 2022 роках, а найкращі результати були у 2018 та 2023 роках. Ця культура є стратегічною для господарства, займаючи 40% земельного банку.

За словами Лисака, у 2018 році сприятлива сума активних температур та запаси вологи на рівні 680 мм забезпечили рекордний урожай кукурудзи – 11 т/га з 17 тис. га. Хоча у квітні-травні випало мало опадів, липневі дощі врятували ситуацію. 2023 рік також став успішним: достатня кількість тепла сприяла високій врожайності як ранніх, так і пізніх культур.

Натомість у 2020-2022 роках температура була нижчою, а опадів випадало мало, що негативно позначилося на врожайності кукурудзи. Найхолоднішим став 2022 рік, коли рівень накопичення вологи був нижчим за середній.

Цього року агрономи «Агро-Регіону» знову враховуватимуть результати моніторингу. Якщо до квітня запаси продуктивної вологи залишатимуться недостатніми, компанія планує коригувати норми висіву культур і азотне підживлення, щоб мінімізувати ризики та адаптувати технології вирощування до погодних умов.

Новини за темою:  Мінагрополітики встановило мінімальні ціни на експорт зерна та олії: що зміниться для аграріїв
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також