Новини / Політика     04 лютого 2020 10:06

Рік боротьби із земельними рейдерами – Денис Малюська

Якщо минулого року мін’юст боровся з корпоративним рейдерством, то цьогоріч планує завадити тим, хто вдається до шахрайства з землею.

Про це міністр юстиції України Денис Малюська заявив в інтерв’ю газеті «Сегодня».

Цього року посилено боротимемося з земельним рейдерством, наголошує Денис Малюська.

Він зауважує: минулого року мін’юст був зосередженим переважно на боротьбі з корпоративним рейдерством, а також на протидії злочинним схемам із нерухомістю.

Читайте: Зарплати міністрів за 2019 рік: хто заробив найбільше

Цього ж року чиновники планують посилити боротьбу з тими, хто вдається до незаконних оборудок із земельними ділянками.

На думку міністра, актуальність такої боротьби зросте відразу після запуску ринка землі. Потенційними жертвами шахраїв можуть стати землевласники, які схочуть переглянути умови користування землею сільськогосподарського призначення.

«Скоріш за все, що ті, хто передав земельні ділянки в оренду на 40 або 50 років, – у цих людей може виникнути бажання поміняти умови користування землею після зняття мораторію на продаж», – прогнозує Денис Малюська.

Оскільки кількість скарг на різні шахрайські схеми з землею зростає, міністр юстиції обіцяє «сформувати окрему групу, яка буде спеціалізуватися саме на таких питаннях».

«Зараз на рівні парламенту обговорюється можливість злиття Держкадастру і Реєстру майнових прав на нерухоме майно. Це також вимагатиме певних зусиль. Більш того, багато людей, які проживають в селах, не знають, до кого звертатися, якщо виникла проблема з землею. Тому і фокусуємо у 2020 році свою роботу на тому, щоб допомогти їм», – сказав Денис Малюська.

Міністр також пообіцяв нові послуги в цифровому форматі, що стосуватимуться роботи державної виконавчої служби.

Landlord раніше повідомляв, що більше трьох сотень державних реєстраторів були відсторонені від роботи, бо їхні дії призвели до рейдерства.

Читайте також