Новини / Техніка     23 лютого 2018 13:10

Rich Land веде перемовини з Італією щодо відкриття спільних підприємств в Україні

Журналісти Landlord продовжують розповідати новини компаній Восьмої міжнародної виставки інноваційних рішень в зерновому господарстві «Зернові технології 2018». Цього разу мова піде про залучення італійського виробника сільськогосподарської техніки для співпраці в Україні. Про цем в ексклюзивному інтерв'ю повідомив генеральний директор ТОВ «Rich Land» Михайло Телін.

Яку продукцію Ваша компанія представляє на виставці? Чи є новинки продажу?

Ми представляємо на виставці класику, яка вже має непоганий попит, але з певним удосконаленням. Наша компанія підвищила якість класичної техніки для збільшення ресурсів, обробки ґрунту тощо.

Яку на Вашу думку частку причіпної техніки  українського виробника займає компанія Rich Land на ринку й як Ви плануєте збільшувати цю частку?

Ми займаємо невелику частку ринку, проте маємо дуже велику конкуренцію. Третій рік поспіль нас переслідує проблема: попит перевищує пропозицію. Ми не встигаємо розвиватися так швидко, як зростає попит на техніку. Нажаль, наша компанія вимушена відмовляти кожен сезон цілому ряду клієнтів, бо з термінами виробництво не впорається. Зазвичай клієнт просто не хоче робити замовлення заздалегідь. Наш приріст у 2016 році порівняно з 2015 сягає більше 90% об’єму виробництва, у 2017 порівняно з 2016 роком  майже 50% – для машино-будівництва це достатньо хороший результат. Але нам важко так швидко зростати.

Чи плануєте залучати інвестиції у виробництво?

Ми ведемо активні перемовини з Італією з метою відкриття спільних підприємств на базі нашого. Перші кроки у цьому напрямі планувалися ще у 2017 році, але реалізовуватися будуть все ж таки у 2018. Це пов’язано з стихією, яка причинила багато шкоди нашому підприємству, зокрема, був зруйнований цех та збитки на десятки мільйонів гривень.  З іншими країнами ми ще не встановлювали зв’язки, оскільки маємо достатньо велике навантаження, бо наша компанія молода й будувалася фактично з нуля у 2013 році.

Хто Ваш основний покупець: малий, середній чи великий бізнес?

Середній бізнес, і надалі ми плануємо залишатися в цьому сегменті, можливо трохи «зачепимо» малий бізнес. Нам не цікаво виходити на великі холдинги. Чим ближче власник до прийняття рішення придбання техніки, тим більше шансів, що він обере нас.

Як Ви продаєте техніку: самостійно чи через дилерів?

У нас є як свій відділ продажу так і дилери, але не дивлячись на це працює західна система – усі продають за однією ціною. Сервісне обслуговування, сбір у господарстві виконується спеціалістами підприємства, дилери виконують лише функцію продажу, адже ми хочемо контролювати якість. Ми надаємо 24 місяці гарантії на техніку – такий термін не дають навіть західні підприємства. Якби ця система не працювала – нашої компанії вже більше б не було! Тому ми думаємо щодо підняття гарантії до 36 місяців. Майже всі матеріали з яких ми готуємо техніку – нашого виробництва й мають високу якість. Це дає нам підстави бути впевненими у гарантії, ми майже не залежимо від постачальника.

Яке Ваше ставлення до встановлення електроніки в причіпному обладнані?

Для українського ринку це дуже перспективно, але у нашому випадку не надто актуально. Поки ми займаємося виключно механікою.

Чи плануєте Ви виходити на світовий ринок зі своєю продукцією?

Будемо брати орієнтир на Схід, адже маємо крупну техніку для великих об’ємів. Це розширення на Схід буде відбуватися паралельно з розширенням заводських потужностей у найближчий час. Ми маємо високий рейтинг та пізнаваність, маємо потенційних клієнтів, за статистикою більше 30% продажу здійснюється клієнтами, які вже з нами знайомі, або  дізналися про нас від своїх колег.

Чи швидке у Вас обслуговування?

Наведу приклад: один з наших клієнтів придбав 2 великих культиватори, під час посівної роботи в одного з них виникла проблема з гідравлікою,  а на наступний день спеціалісти нашої компанії вже ремонтували культиватор. Клієнт сказав, що складає протокол, аби показати західним виробникам, як швидко потрібно реагувати на запити. Наша компанія має декілька спеціально навчених бригад, які по сигналу приїжджають до клієнта. Якщо ж проблема незначна, наша компанія може надіслати потрібні запчастини «Новою поштою» прямісінько клієнту, адже маємо свій склад та своє виробництво всіх деталей.

В яких регіонах у Вас найбільша кількість продажу?

Скрізь, окрім західної України, адже там невелика кількість полів. Ми маємо своїх дилерів у кожному регіоні, але сервісні центри більше відкривати не плануємо. Найголовніше для нас – якість!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також