Новини / Логістика     22 липня 2022 20:12

РФ використовує “темну перевалку” на рейді для вивозу українського зерна

Судна рф здійснюють завантаження продукції методом STS (ship-to-ship)

Російські окупанти приховують факти крадіжок українського зерна методом перевалки  із малотоннажних суден на середні балкери на морських рейдах.

Про це повідомляє профільне видання Ukrainian Shipping Magazine посиланням на міжнародну компанію з дослідження у сфері морської галузі Windward.

“Щоб приховати факт крадіжки зерна з окупованих територій України, російські судна здійснюють завантаження продукції методом STS (ship-to-ship). Після повномасштабного вторгнення рф в Україну кілька незалежних розслідувань зафіксували аномальний сплеск відвантажень зерна з порту Севастополя в Криму, анексованому росією. Згідно з розслідуванням Financial Times, лише у травні в Севастополі завантажили на балкери та вивезли близько 140 тис. тонн зерна”, – повідомляється у джерелі.

Зазначається, що в останні місяці більшість “темних” рейсів, що почалися в Азовському морі, завершилися в Туреччині чи Болгарії, а деякі судна вирушили до Сирії.

“Крім руху до Севастополя та з нього, російські балкери зустрічаються групами на якірній стоянці в Керченському порту, а супутникові знімки ясно свідчать, що триває передача вантажу методом STS. Супутникова розвідка Windward виявила схему підозрілих перевалок зерна з одного судна на інше в Керченській протоці, контрольованій росією. Там невеликі балкери зустрічаються з більшими суднами, щоби передати вантаж на експорт”, – йдеться у повідомленні.

Довідка. Темна перевалка на рейді — одна зі стратегій ухилення від санкцій, яку зазвичай використовують при перевантаженні контрабандної нафти. Перевалювати зерно на рейді законно, однак у поєднанні з відключенням AIS такий метод може вказувати на обробку незаконних вантажів.

Нагадаємо, в Україні дешевшають коренеплоди нового врожаю.

Раніше повідомлялось, у Вінниці запустили виробництво морозива.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також