Новини / Ринок землі     01 липня 2022 16:15

Результати першого року роботи земельного ринку

Кожні 5 хвилин в Україні хтось купував земельну ділянку

1 липня відзначається річниця з моменту початки роботи ринку землі. За підсумками  було укладено понад 105 тис. земельних угод, у тому числі 88 тис. угод купівлі-продажу ділянок землі.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич, повідомляє Укрінформ.

“За рік роботи ринку землі в Україні укладено більше ніж 105 тисяч правочинів. Це не тільки договори купівлі-продажу земель, а й міна, дарування та довічне утримання”, – заявив Дмитрасевич.

Він відзначив, що за рік було укладено 88 тисяч угод купівлі-продажу на суму понад 7 млрд грн.  А до 24 лютого було укладено понад 102 тисячі земельних угод й відчужено близько 245 тис. га сільськогосподарських земель (при цьому загальна площа таких земель становить 32,5 млн га)

Дмитрасевич прокоментував: “Бачимо, що ці цифри не є високими. Ми розуміємо, що реформа пішла стримано”

В джерелі зазначається,  середньозважена ціна гектара на сьогодні становить 37,9 тис. грн, що в середньому на 30% перевищує стартову ціну.

“Очікувалося, що протягом 2022 року вартість землі внаслідок відкриття ринку збільшиться ще до 15%, однак, на жаль, війна вносить свої корективи”, – додав він.

Дмитрасевич також зауважив, що з відкриттям ринку землі банки почали укладати угоди кредитування під заставу земельних ділянок, що було неможливо реалізувати при дії мораторію на продаж таких ділянок.

Наразі через війну майже три місяці не працювала низка реєстрів, однак із відновленням їхньої роботи пожвавився і земельний ринок. За результатами першого тижня після відновлення роботи реєстрів було укладено 300 земельних угод, за результатом другого – 900 угод, за третім – майже 1700 угод.

Довідка. З 1 липня 2021 в Україні офіційно стартував ринок землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.

Нагадаємо, Туреччина орендуватиме землю у 10 країн, зокрема й в Україні.

Майже 200 тис. га наших земель перебувають в оренді та власності ворога.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також