Новини    12 січня 2018 11:51

Рейдерські атаки зросли вдвічі. Як мінімізувати ризики


В Україні жоден підприємець не захищений від рейдерів. Правові прогалини вдвічі збільшили кількість рейдерських атак в Україні у 2017 році. Про це заявила засновник промислово-інвестиційної групи «Аурум груп» Олена Лебедева у своєму блозі.

За її словами, прибутковий бізнес – є потенційним об’єктом рейдерського захоплення. «Новими» власниками можуть стати як партери по бізнесу, так і зовнішні учасники ринку.

«Рейдером може стати ваш найближчий партнер по бізнесу, акціонер або просто довірений топ-менеджер, який знає специфіку бізнесу зсередини. Не варто скидати з рахунків зовнішніх учасників ринку. Якщо перша група осіб часто діє в законодавчому полі, то друга використовує менш витончені способи і практикує брудні методи заволодіння майном», – написала вона.

Умовно, рейдерські захоплення, за їх методами втілення, можна поділити на «чисті» і «брудні». До першого варіанту можна віднести скупку акцій для отримання блокуючого пакета чи емісію акцій для «розмиття» частки партнерів.

«Убезпечити себе від такого варіанту захоплення неможливо. Благо – чутки про масову скупку акцій серед міноритаріїв поширюються швидко і можна спрацювати на випередження, запропонувавши власникам більш вигідні умови. А щоб не допустити емісії, необхідно відвідувати збори акціонерів. Володіти хоча б 25-процентним пакетом акцій. Тоді ви зможете блокувати рішення про збільшення статутного фонду. Якщо такого пакета немає, можна проголосувати проти і зажадати викупу підприємством ваших акцій за ринковою ціною», – наголосила фахівець.

До «брудних» захоплень належать всі інші методи рейдерства: Банкрутство – фіктивне чи справжнє, реприватізація, шахрайство або підробку документів, силове захоплення, поглинання.

В обох видах банкрутства, зловмисникам потрібно поставити підконтрольного ліквідатора і розпродати активи компанії. У реприватизації потрібно судове скасування і перегляд процесу приватизації. Шахраї, в свою чергу, підробляють доручення і видають «нові» установчі документи на іноземні компанії.

«Радує, що в Україні вже впроваджена процедура можливого скасування незаконних реєстраційних дій за допомогою подачі скарги до Міністерства юстиції. Мій досвід підтверджує, що процедура працює, але залишається відкритим процес підтвердження достовірності іноземних документів», – зауважила вона.

При самому зручному способі, силовому захопленні, рейдери під час атаки виймають документи і легалізуються в статусі законних власників. При поглинанні використовують «тітушек» та лояльних суддів для зриву установчих зборів акціонерів.

«Останні приймали рішення про заборону проведення зібрань або арешт акцій в рамках кримінальних справ, відкритих за фактом порушень приватизації об’єктів. Суддів не бентежило, що акціонери в приватизації не брали участь, а число заарештованих акцій перевищувала кількість акцій, які брали участь в приватизації. Звичайно, апеляційний суд через якийсь час скасує це незаконне рішення. Кримінальну справу буде закрито, але ви втратите час. Процес розтягнеться на роки, а рейдери за цей час вичавлять з підприємства все цінне», – повідомила Олена Лебедева.

Тож передвісниками захоплення, можуть стати раптова зміна поведінки вашого партнера чи збільшення уваги з боку контролюючих органів. Безпідставні судові позови, що стосуються вашої господарської діяльності і суперечок з корпоративних прав.

Експерт наводить три основні методи, якими можна запобігти рейдерському захопленню. Це захист корпоративної інформацій, правовий захист об’єктів нерухомості і налагодження системи безпеки на підприємстві.

«При захисті корпоративної інформації, слід чітко розмежовувати доступу співробітників до інформації та створення спеціальних архівів, бажано не на території компанії, регулярно відстежуйте реєстраційні дані підприємства і судові реєстри. Підготуйте протоколи реагування для співробітників компанії. Використовуйте усі канали: звертайтеся в правоохоронні органи, суди, органи управління реєстраційними реєстрами, пресу, використовуйте соціальні мережі», – заявила засновник промислово-інвестиційної групи «Аурум груп» Олена Лебедева

Навіть такі захисні механізми не гарантують на 100%, що ваш бізнес стане об’єктом рейдерської атаки. Такі заходи зменшать привабливість активів і зробить рейдерське захоплення дорожчим. Також не нехтуйте широким розголосом рейдерського захоплення вашого підприємства.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

1 годину тому

Озброєному IT фермеру – субсидії не потрібні. Доведено в Бразилії

Бразилія є четвертим найбільшим виробником продуктів харчування у світі. Унікальність агробізнесу в цій країні полягає в тому, що тутешні фермери зовсім не залежать від держсубсидій та протекціонізму. У своєму розвитку вони спираються на цифрові технології.

Landlord спільно з АТ «Ощадбанк» реалізує медіапроект «Як живе іноземний фермер», завдяки якому ви зможете дізнатися про закордонний досвід ведення ефективного бізнесу.

Лучано Лара – успішний бразильський фермер, який на власному досвіді переконався, що запорукою конкурентоспроможного сільського господарства є інвестиції в технології й людські ресурси. І сьогодні Бразилія – це країна, де кожен четвертий безпілотник працює на агросектор.

ІТ – наше все

Завдяки застосуванню ІТ, бразильським фермерам вдалося забезпечити стабільну життєздатність без щедрих субсидованих кредитів. Лучано Лара розповів, що тутешні агровиробники зовсім не залежать від державних субсидій та протекціонізму. Їх конкурентоспроможність походить від технологій, підприємництва та величезного потенціалу регіонів.

Читайте: Гройсман заговорив про ускладнення життя для бізнесу

Агробізнес країни є інтенсивним користувачем цифрових технологій і супутників. Близько 25% бразильських безпілотників працюють на місцевий АПК. Різні державні й приватні дослідницькі організації Бразилії стали потужним джерелом інновацій та підвищення продуктивності.

Результати вражають

Від 1975 р. площа територій під зерновими в Бразилії збільшилася вдвічі, а виробництво зросло в 4 рази. Ціна на продукти харчування знизилася на 80% у реальному вимірі. Бразилія нині є однією з п’яти найбільших виробників 36 товарів і першою з експорту сої, цукру, кави, курятини, м’яса та апельсинового соку.

Звісно, проблеми є, але фермерам вдається їх усувати:

«Агропромисловість моєї країни все ще стикається з багатьма труднощами: недостатньою логістикою, хаотичною податковою системою, обмеженнями на аутсорсинг та витратами через аграрну політику попередніх урядів. Подолання всього цього є суттєвою проблемою. Однак цю проблему цілком реально усунути», – резюмував пан Лара.

Нагадаємо, що в медіапроекті «Як живе іноземний фермер» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про закордонний досвід ведення ефективного підприємництва у сільському господарстві.

Технології   

2 години тому

Зерновим кооперативам компенсують 70% за придбане обладнання

Міністерство працює над розширенням напрямів держпідтримки фермерів і розглядає можливість компенсувати 70% вартості за придбане обладнання зерновим кооперативам – заявив на 29-му з’їзді АФЗУ заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Мінагрополітики.

19 червня відбувся 29-й з’їзд Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), під час якого аграрії мали можливість поспілкуватися з керівниками Мінагрополітики і визначити спільні рішення для подальшого розвитку АПК.

Читайте: Гройсман заговорив про ускладнення життя для бізнесу

В. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева наголосила на важливості підтримки молоді в бажанні займатися фермерством, щоб запобігти міграції людей із сільських територій.

«Які б технології не були, про яку економіку ми б не говорили, без людини на селі нічого не буде», – наголосила Ольга Трофімцева.

Для підтримки фермерських господарств в Україні передбачена бюджетна програма загальною вартістю 800 млн грн, яка охоплює 7 напрямів. Також діє програма здешевлення кредитів, компенсації витрат на техніку та садивний матеріал, і, за словами Віктора Шеремети, у 2019 р. заявки на компенсацію відсотків за залученими кредитами подало вже 700 агропідприємців.

Наразі в Уряді розглядають можливості розширенням напрямів державної підтримки аграріїв.

«Планується включити до компенсації 70% за придбане обладнання зернові кооперативи», – заявив Віктор Шеремета.

Landlord раніше повідомляв про те, що аграріям України від грудня 2018 до березня 2019 р. компенсували 131 млн грн за придбану техніку.

Фінанси   

3 години тому

Трофімцева шукає спільну мову з фермерами

«Спілкування з фермерами – це завжди непросто», – поділилася Ольга Трофімцева своїми відчуттями після з’їзду Асоціації фермерів і приватних землевласників України. Але перед Мінагрополітики та АФЗУ стоять спільні виклики і завдання, тому знаходити спільну мову дуже важливо.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

19 червня відбувся 29-й з’їзд Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), під час якого аграрії мали можливість поспілкуватися з керівниками Мінагрополітики і обговорити ключові проблеми у розвитку фермерських господарств.

Одне з головних завдань, котрі мають спільно вирішувати АФЗУ та Мінагрополітики, – створення умов для утримання молоді в селі. Ольга Трофімцева відзначила необхідність підтримання молоді в бажанні займатися фермерством – допомогти їм стати конкурентоспроможними, високорентабельними, виходити зі своєю продукцією на зовнішні ринки.

«Молодь має залишатися в селі, і ми своїми скоординованими напрацюваннями маємо забезпечити для цього всі умови», – наголосила в. о. Міністра.

За її словами Ольги Трофімцевої, для реалізації цих завдань насамперед потрібна активна та конструктивна взаємодія.

Не завжди у спілкуванні з фермерами вдається досягти конструктивного діалогу – через емоції та суперечки. «Але розмовляти треба. І знаходити спільну мову теж. І спільні рішення. Я цього спілкування не боюсь», – написала Ольга Трофімцева.

Landlord раніше повідомляв про те, що розмір держпідтримки молодим фермерам планують збільшити до 48 тис. грн.

Політика   

20 години тому

Гройсман заговорив про ускладнення життя для бізнесу

Володимир Гройсман назвав «колосальною дурницею» необхідність оформлення малими господарствами ліцензій на зберігання пального. Прем'єр-міністр висловив сподівання, що Парламент встигне до 1 липня перенести терміни отримання відповідних ліцензій.

Про це повідомляє Економічна правда.

На засіданні Кабміну 19 червня Володимир Гройсман відзначив, що бізнес в Україні, насамперед малий, не готовий до встановлення ліцензування зберігання пального.

Читайте: Зберігання пального: чи треба фермерам реєструвати акцизні склади

На думку Володимира Гройсмана, зміни, внесені Законом України №2628-VIII, які вводяться в дію з 1 липня 2019 р. і які зобов’язують сільгоспвиробників оформлювати ліцензії на зберігання пального, покликані не полегшити, а «зробити важчим життя людей».

«Ми просили, щоб парламент переніс це, але поки що парламент займається іншими питаннями. Можливо, ми встигнемо до 1 липня ще раз попросити їх», – проінформував прем’єр.

Як повідомляв Landlord, фермерам загрожує півмільйона штрафу за відсутність ліцензії на зберігання пального.

Фінанси   

19 червня 2019 09:02

Зберігання пального: чи треба фермерам реєструвати акцизні склади

Мінагрополітики підтримує відтермінування реєстрації акцизних складів зі зберігання пального сільгоспвиробниками. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Володимир Топчій під час розширеної наради в Міністерстві з представниками агропідприємств.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Представники Мінагрополітики спільно з аграріями обговорили питання нововведень щодо зберігання пального сільгоспвиробниками. Нагальними проблемами для фермерів стали необхідність отримання ліцензії та реєстрації акцизних складів для зберігання пального, що потребує значних витрат коштів і часу.

Зазначені зміни передбачалися Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який вступає в силу з 1 липня 2019 р.

Читайте: Аграрні кандидати: хто із представників агросектора має шанси пройти в парламент

Представники аграрних підприємств та об’єднань галузі висловили своє бачення цих положень та окреслили шляхи вирішення проблемних питань. Озвучені ними пропозиції будуть узагальнені та розглянуті для змін до Закону України № 2628.

Своєю чергою урядовці наголосили, що Мінагрополітики підтримує відтермінування реєстрації акцизних складів зі зберігання пального, оскільки воно використовується виключно для власних потреб.

Як повідомляв Landlord, фермерам загрожує півмільйона штрафу за відсутність ліцензії на зберігання пального.

Фінанси   

Показати ще