Новини    09 листопада 2017 14:34

Рекордно подорожчали тепличні огірки


З початком місяця невпинно зростає ціна на тепличні огірки. Лише за перший тиждень на найбільших гартівнях країни огірки стали дорожчі у 1,5-2 рази, повідомляють експерти «Шувар-інфо».

Стрімке зростання ціни пов’язують із дефіцитом продукції на внутрішньому ринку.

«Сезон збирання врожаю огірка у вітчизняних теплицях вже завершено, а імпортери поки що не квапляться збільшувати поставки. У жовтні багато українських гуртових компаній зазнали втрат на продажах імпортних огірків через непередбачуване коливання ціни на внутрішньому ринку, тому сьогодні продавці дуже обережно ставляться до цієї продукції. Втім, слід пам’ятати, що у листопаді на внутрішньому ринку імпортна продукція майже повністю змінює вітчизняну і це дуже часто супроводжується ціновим зростанням», – каже Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Тим часом експортний сезон для українських огірків і помідорів виявився невдалим. За вісім місяців 2017 року Україна експортувала лише 12 000 тонн томатів, тобто удвічі менше, ніж рік тому. Обсяг експорту огірків поки що залишився на рівні 1800 тонн.

Експортери наголошують на тому, що поточні ціни в українських господарствах не є прохідними для зовнішнього ринку. Справа також у конкуренції —  зростання власної пропозиції огірків та томатів у країнах–імпортерах.

За даними «Інфо-Шувар», нині імпортні огірки пропонують на ринку великим гуртом по 30-33 грн/кг, на гуртових ринках ціни сягли 38-45 грн/кг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...