Новини    21 вересня 2018 10:58

Ранні жнива: Нацбанк пояснив стрибок ВВП країни до 3,8%


Українська економіка пришвидшила зростання з 3,1% у І кварталі до 3,8% у ІІ кварталі 2018 року у річному вимірі. Відмінність між прогнозом Національного банку та фактичним показниками пояснюється насамперед раннім стартом збору врожаю цього року. Так прокоментували у Національному банку України зміну реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року.

«Фактичні темпи зростання реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року були вищими за очікування Національного банку, опубліковані в Інфляційному звіті за липень 2018 року (3,2% р/р). Відмінність між прогнозом Національного банку та фактичним показниками пояснюється насамперед раннім стартом збору врожаю цього року. За вирахуванням цього чинника динаміка реального ВВП у цілому відповідала очікуванням Національного банку», – пояснили в НБУ.

У Нацбанку кажуть, що не аби який внесок у зростання реального ВВП також внесли: ріст споживчого попиту, високе ділове очікування підприємств та показники сільського господарства.

«У розрізі галузей – найбільш помітно у ІІ кварталі покращилися показники сільського господарства. Завдяки більш ранньому початку збору зернових культур порівняно з минулим роком зростання валової доданої вартості (ВДВ) сільського господарства суттєво прискорилося – до 19,3% р/р порівняно з -0,5% р/р у попередньому кварталі», – кажуть у Нацбанку.

 

Ще немає новин у цій стрічці ...