Новини    30 квітня 2024 10:34

Рада ЄС погодила переговори з Україною щодо продовження транспортного безвізу


Рада Європейського Союзу надала дозвіл на початок переговорів з Україною стосовно подовження дії Угоди про вільний рух вантажів, як повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Згідно з повідомленням міністерства, це рішення дозволяє Міністерству відновлення України та Європейській комісії розпочати офіційні переговори про продовження угоди, що сприяє лібералізації вантажних перевезень між Україною та ЄС. Мандат на ці перемовини було затверджено 29 квітня під час засідання Ради ЄС.

Єврокомісія розглядає можливість продовжити цей “транспортний безвіз” мінімум на один рік з опцією подальшого продовження на шість місяців, дозволяючи бездозвільні двосторонні перевезення до червня 2025 року.

Україна незабаром отримає офіційний текст угоди для обговорення.

За словами віцепрем’єр-міністра з відновлення — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, рішення ЄС про розпочаття перемовин є ключовим для забезпечення можливості продовження виконання бездозвільних вантажних перевезень, що важливо для експорту та імпорту України, підтримуючи таким чином національну економіку.

Кубраков підкреслив, що робота з Єврокомісією триває, аби до кінця червня було прийнято рішення про продовження угоди, і всі зміни були ясні, прозорі та не створювали перешкод для українських перевізників.

Нагадаємо, Європейський парламент схвалив закон, який забороняє певну одноразову пластикову упаковку, як-от мініпляшки для шампуню в готелях і тонкі пластикові пакети для продуктів, щоб стримати зростаюче накопичення пакувальних відходів.

Європейська комісія оголосила, що хоче розробити європейську правову базу щодо органічних вин та маркування, щоб дати більшій кількості виробників можливість вийти на новий ринок слабоалкогольних вин, повідомляє Euractiv.

Європейський парламент ухвалив рішення про продовження безмитної торгівлі з Україною на наступний рік, одночасно запровадивши обмеження на деякі види продукції, повідомляє Reuters..

Новини за темою:  Яйця в Україні подешевшали: скільки тепер коштує десяток і де найвигідніше купувати

У 2023 році Європейський союз зменшив імпорт продукції гірничо-металургійного комплексу (ГМК) з Росії на 39,5% порівняно з попереднім роком, досягнувши обсягу 4,8 млн тонн, за даними Eurostat, які наводить GMK Center. Витрати на імпорт російської продукції ГМК зменшились на 38,5% у порівнянні з 2022 роком, склавши 2,4 млрд євро.

27 березня посли ЄС домовилися про угоду щодо безмитного імпорту сільськогосподарської продукції з України, пише Reuters.

Європейська комісія прийняла рішення, що частково скасовує обов’язок європейських фермерів зберігати землю під паром. У повідомленні Єврокомісії зазначається, що це рішення стосується періоду з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2024 року.

Українці можуть подарувати землю, що знаходиться в їхній власності, іншим особам. Одначе, дарування землі має певні обмеження. Власник може передати ділянку в дарунок не кожному, повідомили у Земельному фонді України. В Україні, відповідно до закону, земля може переходити у власність від одних осіб до інших.

7 лютого Європейський парламент прийняв свої зміни до правил, що стосуються використання нових геномних технологій (NGT).

Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн оголосила про відкликання спірного законопроєкту, спрямованого на скорочення використання пестицидів у ЄС. Причиною стало те, що це спровокувало протести з боку аграрного сектору.

Україна розглядає можливість припинення надання субсидій у сфері сільського господарства в обмін на послаблення вимог, що встановлені Європейським зеленим курсом, під час переговорів щодо вступу до Європейського Союзу. Про це розповів український чиновник, виступаючи у ролі джерела агентству Reuters, підкресливши при цьому конфіденційність своїх висловлювань.

Для європейських фермерів незрозумілий початок другого етапу земельної реформи в Україні, який включає продаж до 10 тисяч гектарів землі одній особі. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради, Денис Марчук, за даними пресслужби ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”.

Новини за темою:  Ріпак під загрозою: в яких областях шкідники активніше за все пошкоджують посіви – дані Держпродспоживслужби

Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.

В Україні відкрився ринок землі для юридичних осіб. А від початку другого етапу земельної реформи, з 1 січня 2024 року, подорожчали українські землі сільгосппризначення. Експерти розповіли виданню Фокус про процедуру купівлі землі і чи активно її купують агрохолдинги і фермерські господарства.

Європейська комісія (ЄК) висуває пропозицію на продовження та оновлення угоди про автомобільні перевезення з Україною. За даними ЄК, запропоновані зміни сприятимуть покращенню практичної реалізації угоди, зберігаючи її цілі та обсяг.

Маргарита Юзяк
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...