Агропромисловий комплекс України зазнав прямих збитків у розмірі $10,3 млрд. Найбільші втрати пов’язані із знищенням та пошкодженням сільськогосподарської техніки, крадіжками і знищенням виробленої продукції, а також руйнуванням зерносховищ. Окрім цього, значні збитки завдані лісовому фонду країни – внаслідок бойових дій площа лісових пожеж перевищила середньорічний рівень у понад 50 разів.
Про це йдеться у звіті Київської школи економіки спільно з Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством економіки. у співпраці з іншими профільними міністерствами та Національним банком та за сприяння USAID і UK Dev.
Згідно з оцінками експертів, найбільшу частку збитків агропромислового комплексу України становлять втрати сільськогосподарської техніки – понад $5,8 млрд. Внаслідок бойових дій було знищено або пошкоджено велику кількість тракторів, комбайнів та іншої техніки, що унеможливлює її використання у сільському господарстві.
Другою за величиною категорією втрат є знищення та крадіжки виробленої продукції – її вартість оцінюється у $1,9 млрд. Значних руйнувань зазнала і інфраструктура для зберігання зерна. Загальна місткість зруйнованих зерносховищ становить 11,4 млн тонн, а пошкоджених – 3,3 млн тонн. Для відновлення цих потужностей потрібно щонайменше $1,8 млрд.
Окрім цього, значних втрат зазнав і лісовий фонд України. За даними організації Zoї Environment Network, збитки від лісових пожеж, спричинених бойовими діями, оцінюються у $4,5 млрд. Загалом згоріло близько 83 млн кубометрів деревини, а сукупна площа лісових пожеж сягнула 298 тис. гектарів, що у понад 50 разів перевищує середньорічну норму втрат лісу через пожежі в Україні.
Критичною проблемою залишається ускладнення гасіння пожеж у районах, де велися або тривають активні бойові дії. Навіть на деокупованих територіях лісові пожежі важко контролювати через високу загрозу мінного забруднення.
Оцінка завданих збитків проводилася за допомогою непрямих методів, які включають державну та регіональну статистику, а також опитування сільськогосподарських виробників.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!