Новини    08 лютого 2024 18:29

Протести фермерів у Франції шкодять виробникам овочів та фруктів в Іспанії

Вантажівки є домінуючим видом транспорту для збуту фруктів і овочів як на внутрішньому ринку, так і на експорті — понад 94,1% продажів перцю, огірків, салатів, томатів, капусти, цитрусових та полуниці доставляється автотранспортом

Сьогоднішні протести фермерів у Франції завдають шкоди агровиробникам в Іспанії. Невдоволені аграрії перекривають багато автомагістралей, що перешкоджає доставці фруктів на овочів, пише FreshPlaza.

Французькі фермери обмежили доступ до оптового ринку Rungis у Парижі. Деякі розподільні центри супермаркетів також заблоковані. Унаслідок цього виробники фруктів і овочів в Іспанії вимушені відкладати запланований збір урожаю. Адже альтернативи доставки товару вантажним транспортом немає. Найбільше від цього постраждали Альмерія, Валенсія та Мурсія.

Своєю чергою, виробники овочів та фруктів прогнозують втрати, оскільки це надзвичайно швидкопсувні продукти.

Оператори, які вирішили збирати та відправляти свою продукцію, вже очікують затримок у доставці на ринки призначення та потенційних штрафів з боку покупців, але відсутність збору врожаю призведе до псування та втрати продукту.

Вантажівки є домінуючим видом транспорту для збуту фруктів і овочів як на внутрішньому ринку, так і на експорті — понад 94,1% продажів перцю, огірків, салатів, томатів, капусти, цитрусових та полуниці доставляється автотранспортом.

Наразі виробники зберігають урожай у сховищах, очікуючи відкриття шляхів.

Зауважимо, лідери двох найбільших аграрних профспілок у Франції, FNSEA та Jeunes Agriculteurs, розпочали “безстрокову облогу” Парижа з понеділка, 29 січня. Заяви про поступки виникли після блокування фермерами основних шляхів до Парижа та на півдні країни минулого тижня.

За інформацією France24, лідери аграрних профспілок заявили, що “усі головні дороги, що ведуть до столиці, будуть зайняті фермерами”. Вони також планують заблокувати оптовий продовольчий ринок Rungis на південь від Парижа.

Французькі фермери протестують проти тиску на закупівельні ціни на продукцію зі сторони супермаркетів та промислових покупців, а також через складні екологічні норми. Вони висловлюють своє невдоволення також з приводу поступового скасовування податкових пільг на дизельне пальне для сільськогосподарської техніки.

Новини за темою:  Україна нарощує виробництво біометану: три нові заводи готуються до запуску

Прем’єр-міністр Франції Габріель Атталь заявив про низку заходів для врегулювання ситуації, включаючи припинення зростання вартості дизельного пального для сільськогосподарської техніки та створення фонду для допомоги фермерам у боротьбі з хворобами худоби. Однак лідер FNSEA Арно Руссо наголосив, що протести продовжаться через невідповідність заходів уряду.

Генеральний секретар відділення FDSEA у Па-де-Кале Люсі Дельбарр також висловив обурення, стверджуючи, що уряд “не піклується про своїх фермерів”.

Міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен доручив правоохоронним органам вжити “масштабних заходів безпеки”, щоб уникнути блокування фермерами аеропортів навколо Парижа або ринку Rungis, а також “заборонити будь-який в’їзд до Парижа”.

Фермери протестують уже другий тиждень, вимагаючи поліпшення умов праці та життя. Багато транспортних мереж на півдні країни залишаються заблокованими через перешкоди, створені тракторами та вантажівками фермерів. Протест призвів до значних транспортних проблем навколо Парижа.

Нагадаємо, уповноважені представники Спілки фермерів Франції висловили свої вимоги до нового прем’єр-міністра Габріеля Аттала, спонукуючи його вжити термінових заходів для покращення умов праці аграріїв та ефективно висловити їхні проблеми на міжнародному рівні в Брюсселі.

У ніч проти понеділка, 29 січня, голова французької профспілки фермерів Jeunes agriculteurs Максим Бюзар оголосив про плани щодо блокування Парижа та його передмість як знак протесту проти невиконання урядом їхніх вимог.

Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.

Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.

Новини за темою:  Рекордний прибуток у 43 рази: який агробізнес став лідером зростання в Україні

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський опублікував позиційний документ щодо аграрних протестів, в якому закликав Євросоюз до спрощення та дебюрократизації спільної аграрної політики.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...