Новини    18 вересня 2017 13:28

Прибутки від малинового бізнесу стримує розмаїття сортів


Львівська область є перспективною для розвитку малинового бізнесу. В одному лише Дрогобицькому районі 64 000 га сільськогосподарських площ задіяно під малиною. У той же час Сербія, найбільший світовий експортер малини, під ягодами має менше 16 000 га.

Понад три роки тому відбувся поштовх до стрімкого розвитку малинового бізнесу в Україні. Аграрії отримували до 45 грн/кг при реалізації малини на заморозку. Це покривало інвестиції уже в перший рік. Про це пише у себе на сторінці у Facebook економіст ФАО Андрій Ярмак.

«Зараз малини на Львівщині занадто багато, щоб продати все на свіжий ринок (без заморозка. – Ред.), і недостатньо багато, щоб побудувати дійсно ефективну та сучасну переробку. Крім того, її концентрація є не надто високою, як це мало би бути, – розмірковує Ярмак. – Ще одна проблема – сорти, повний набір. Технології – хто куди. У результаті неможливо зібрати однорідну партію товару на заморозку, і, як наслідок, ціни мінімальні, що перекреслює всі зусилля багатьох людей. Так, малина є прибутковою й зараз, але прибутки мають і можуть бути в рази вищими».

Як зазначає експерт, вирощування малини на 10 сотих гектара може приносити понад 20 000 грн чистого прибутку на рік. Найкраща у цьому бізнесі корпоративна модель. Андрій Ярмак вважає, що Львівщина з часом може стати світовим лідером в експорті малини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...