Новини    21 лютого 2018 11:56

Прем’єр-міністра попросять знизити портові збори ще на половину


З проханням про сприяння подальшому зниженню ставок портових зборів на 54%, хочуть звернутись до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана вітчизняні промислові підприємства, а також спілки й асоціації.  Про це йдеться в тексті звернення, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Таке зниження необхідне виробникам усіх галузей і могло б згенерувати для економіки України додатково $ 825 млн, або майже 1 відсотковий пункт додаткового зростання ВВП України», – йдеться в тексті.

Промисловці зазначають, що, попри вже виконане зниження ставок портових зборів на 20%, все ще залишається значний простір для подальшого зниження.

Вони також підкреслюють, що на момент прийняття рішення про 20% зниження ставки портових зборів в Україні перевищували ставки інших портів регіону в два-три рази. Крім того, згідно з дослідженням Міжнародної фінансової корпорації, їх можна знизити на 60%.

«Це дозволить встановити в Україні конкурентні, на рівні з іншими портами регіону, ставки портових зборів і підтримувати портову інфраструктуру в належному стані. Завдяки зниженню в 20% можливе подальше зниження на 54%», – йдеться в зверненні.

Раніше Кабінет міністрів знизив норму відрахування чистого прибутку до державного бюджету держпідприємством “Адміністрація морських портів України” до 50% з 75% з 1 січня 2018 року. Пізніше Кабмін погодив зниження ставок портових зборів на 20%.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...