Новини / Ринок землі     17 вересня 2018 17:03

Права оренди державних земель продаватимуть на платформі СЕТАМ


Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів. Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, у червні цього року земельні аукціони вже почали відбуватись на платформи ProZorro.Продажі

За інформацією Держгеокадастру, на платформі OpenMarket від ДП«СЕТАМ» вже з’явились перші лоти

«До продажу будуть запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів, по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом України, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів», – йдеться у повідомленні.

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, Держгеокадастр й надалі працюватиме над залученням операторів електронних земельних торгів, щоб забезпечити демонополізацію та прозорість торгів.

Та додав, що за 9 місяців поточного року обсяг земельних торгів Держгеокадастру вже перевищив показник за весь минулий рік. На початок вересня сума надходжень від земельних торгів до місцевих бюджетів уже перевищила результат за весь минулий рік та склала 129 млн грн проти 118 млн гривень.

«Це реальне, а не паперово-статистичне зростання, навіть з урахуванням рівня інфляції (який, до речі, був мінімальним). Середня орендна ставка за результатами аукціонів зросла з 14,73% від НГО за підсумками 2017 року до 18,67% від НГО за 9 місяців поточного», – заявив Макисм Мартинюк.