Новини    25 вересня 2017 11:43

Потенціал виробництва біопалива становить 1 млн тонн


В Україні планують активно розвивати ринок рідкого біопалива, а саме біоетанолу та біодизелю з вітчизняної сировини. Його використовуватимуть у виробництві й у сфері транспорту, повідомляють у Держенергоефективності.

«Весь світ сьогодні поступово переходить на «чисті» види палива. Для України, яка значною мірою залежна від імпорту нафтопродуктів, це також актуальне питання. Більш того, з огляду на можливості нашої аграрної сфери, щорічної потенціал виробництва рідкого біопалива в Україні ставити 1 млн тонн», – каже Сергій Савчук, представник Держенергоефективності.

Про розвиток вітчизняного ринку біопалива йшлося також на Нідерландсько-українському форумі «Ринок біопалива в Україні: крок назустріч енергетичній незалежності».

Сумарна виробнича потужність біоетанолу в Україні нині становить 200 000 тонн на рік. Утім, у 2013-2014 роках виробництво його було практично знищене введенням акцизу на альтернативні моторні палива.

Учасники форуму визначили, що Україна зіткнулася зі значними викликами у секторі енергетики, і біомаса як енергетичний ресурс може зробити суттєвий внесок у виробництво теплової енергії, електроенергії та біопалив.

Біоетанол традиційно виготовляють шляхом бродіння вуглеводних компонентів рослинних матеріалів. Найчастіше сировиною є зерно кукурудзи, цукрова тростина і меляса з буряка.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...