Новини / Клімат     30 травня 2020 12:02

Посуху в Україні змінять повені і підтоплення територій

Через погіршення погодних умов ДСНС оголосила про загрозу підтоплення ряду територій на заході країни

Сьогодні вранці Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила термінове повідомлення щодо різкої зміни погодних умов та гідрологічної ситуації

Починаючі з ночі з п’ятниці на суботу дощі почали заливати східні регіони України. В суботу 30 травня вдень очікується суттєві опади на півночі країни, а також на Волині та Рівненщині. Також сьогодні дуже сильні дощі заливатимуть Київщину.

В ніч на неділю 31 травня значні дощі очікуються у західних областях України.

Читайте: Правдиві образи історичних діячів минулого у колекції київської художниці 

У наслідок погіршення погодних умов надзвичайники попереджають про небезпечні зміни у гідрологічній ситуації. А саме, у період 30 травня-1 червня на річках, що належать басейну Прип’яті, очікується підйом рівнів води на 0,1-0,5 м над рівнями, що фіксувались вранці у п’ятницю, 29 травня. Щоправда, у ДСНС підкреслюють, що на негативні наслідки цього природного явища там не очікують.

На ці ж дати припадатиме підвищення води на рiчках басейнiв Сяну та Днiстра, у Львівській обл. та на Івано-Франківщині на 0,5 -1,5 м. Деінде воно можуть сягнути 2 м. (над рівнями на 8 годину минулої п’ятниці). Там ДСНС прогнозують вже більш серйозні наслідки – початкове затоплення заплав та сільськогосподарських угідь. Крім того, є можливість формування навіть значного силового стоку. По мірі розвитку надзвичайної ситуації у Службі обіцяють уточнювати інформацію для мешканців відповідних регіонів.

Крім того, внаслідок дощів, що пройшли Україною, було переглянуто прогноз посухи системою дистанційного зондування Землі з космосу (ДЗЗ).

На 2 червня збереження посушливих умов прогнозується, головним чином, на частині території Одеської області.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про зниження прогнозу виробництва і експорту кукурудзи з України.

Читайте також