Новини / Аналітика     31 березня 2020 12:16

Посіви зупинені, врожай у полях: як коронавірус нищить агросектор Італії

Агросектор Італії через розповсюдження пандемії COVID-19 зазнає значних збитків. Товарообіг на Апеннінському півостріві зменшується через низку факторів, хоча ланцюг поставок продовольства й налагоджений. Ресторани зачинені, а споживач віддає перевагу сухим товарам, аніж свіжим.

Італійські фермери та виробники продукції бідкаються, адже коронавірус прийшов до них у найбільш непідходящий час – тоді, коли вони готують поля для врожаю.

“Фермерам потрібні люди на місцях для внесення добрив, обрізки, прополки чи збирання деяких ранніх культур —  і це все стає проблемою. Прикро, тому що це все відбувається в березні, в той же час, коли сільськогосподарські операції починаються після зими”, — сказав професор університету Туссії.

Через закриття кордонів та жорсткі карантинні обмеження сезонні робітники, які щорічно приїжджали до Італії, залишилися сидіти вдома. Тож фермери не можуть повноцінно зібрати свою продукцію.

“Щороку я наймаю 25 сільськогосподарських робітників, усі з Румунії. Вони приїжджають сюди на період збирання врожаю, починаючи з березня до кінця травня. Цього року їх є лише п’ять, які прибули до закриття кордонів. Сьогодні ми робимо все, що можемо. Але я не знаю, як довго будемо продовжувати. Напевно, будемо змушені пускати продукти на гниль у поля”, — зазначає господар Андреа Фасолі.

Найбільша в країні асоціація фермерів Coldiretti повідомляє, що нині в Італії бракує бракує близько 370 тис. робітників. Переважно – це люди з Румунії, Болгарії та Польщі, через що як приватні фермери, так і агросектор уцілому балансує на межі серйозних ризиків.

Читайте: Як отримати прибавку 5 центнерів пшениці з гектара в умовах напівпустелі: кейс господарства Лан

“Коронавірус зупинив сезон посіву ярих культур, таких як кукурудза та соняшник, а також з’явився у важливий час для літніх плодів. Закриття кордонів може поставити під загрозу переробку та ранні врожаї фруктів та овочів, оскільки десятки тисяч сезонних працівників із таких країн, як Румунія та Албанія заблоковані”, — сказав Массіміліано Дріансанті, президент італійської сільськогосподарської асоціації Confagricoltura.

Коронавірус став черговим випробовуванням для агросектору Апеннін. У 2018-му через похмуру погоду удвічі було скорочено виробництво оливкової олії, а в 2019-му американці встановили тарифи на деяку продукцію з Італії.

Джерело: WORLDCRUNCH та Reuters.

Відзначимо, що Італія входить до 10-ки найбільших імпортерів українського зерна.

Читайте також