Новини    20 квітня 2018 11:53

Посівна компанія цукрового буряку завершиться до 25 квітня


Попри те, що складні погодно-кліматичні умови відстрочили посівні роботи на 10-15 днів, посівна кампанія зараз у розпалі. Станом на 18 квітня засіяно 150 тис. га. з прогнозованих 280 тис. га. Про це повідомляють в Національній   асоціації   цукровиків України «Укрцукор».

Зі слів аналітика сировинних ринків та сільського господарства асоціації «Укрцукор» Василя Долінського, сьогодні посівна цукрових буряків в самому розпалі.

«Незважаючи на усі складнощі посіяти цукрові буряки встигнуть до 25 квітня, адже у середньому в поточному сезоні щодня господарствами засівається 5-7% від загальної площі цукрових буряків. Для порівняння пригадаємо минулий рік, коли на аналогічну дату вже було засіяно 90%», – заявив він.

Інфографіка “Укрцукор”

За його словами, більше половини цукрових буряків буде вирощуватися агрофірмами та підприємствами, що працюють з агрохолдингом «Астарта-Київ», цукровими заводами ТзОВ «Радехівський цукор» та «Укрпромінвест-Агро». Наразі, агрохолдинги засіяли понад 70% полів і посівні роботи планують закінчити до 23 квітня.

«Проаналізувавши ситуацію в регіонах, можна побачити, що цього року немає значних розривів між регіонами, адже усі «вийшли» в поля після Великодня. Хоча виключенням є Харківська, Черкаська, Київська області, де погодні умови спричинили невелике відставання в графіках польових робіт», – відзначив аналітик.

На думку заступника генерального директора з виробництва агрокомплексу «Зелена Долина» Василя Шевчука, відсутність «класичної весни» зумовила миттєвий перехід від холодів і снігу до відносно високих температур. В такій ситуації, для успішного проведення робіт аграріям довелося мобілізувати на посівну усі сили та ресурси, щоб впоратися в обмежені для сівби строки.

«З іншого боку, сума ефективних температур цього року набагато вища, а це говорить про те, що ми отримаємо сходи швидше ніж минулоріч. Щодо прогнозів, ми маємо велику ймовірність заморозків до 15 травня, це дуже важливо, так як наше господарство має 300 га сходів цукрових буряків. Сподіваємося, що висока сума ефективних температур дозволить отримати прогрітий ґрунт, що зменшить ризик негативних впливів заморозків», – наголошує фахівець.

За прогнозами НАЦУ «Укрцукор» цьогорічні площі посівів цукрових буряків не перевищуватимуть 280 тис. га. Таким чином, в поточному сезоні підприємства планують зменшити на 13% площі цукрових буряків, основною причиною чого стала низька ціна цукру на біржах.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...