Новини / Ринок землі     07 вересня 2017 19:24

Порошенко закликав прискорити земельну реформу


Президент України Петро Порошенко назвав неконституційним мораторій на продаж землі сільгосппризначення і закликав скоріше провести реформу. Про це він сказав під час щорічного послання до Верховної Ради, пише Українська правда.

«Мільйони людей формально володіють землею, але не здатні нею розпоряджатися. За них прийняли рішення і запровадили мораторій. Чому ми тоді дозволяємо людям продавати квартири? Їх теж хтось може скупити», – заявив Президент.

Порошенко навів аналогію з Польщею. З 8 500 державних підприємств нині там лишилося 41, і землю не скупили іноземці, хоча мають таке право. До слова, вартість землі в Польщі перевищує $10 000.

«Час земельної реформи настав уже давно. Наша країна втрачає від того, що ми повільно рухаємося в цьому напрямку», – зазначив Landlord Денис Нізалов, експерт Світового банку та директор проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві й земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки.

Ніхто крім власника краще своєю власністю не буде розпоряджатися, вважає експерт. Розвиток реформи блокує побоювання щодо втрати права власності.

«Люди бояться, що їх обдурять. І дуже багато спекуляцій на ринку землі. Це дуже заважає», – розказав Нізалов в рамках форсайту, організованого проектом «Земельна відповідь».

Нагадаємо, торік Верховна Рада продовжила дію мораторію на продаж сільгоспземель до 2018 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!