Новини / Ринок землі     25 травня 2018 17:59

Порошенко: мораторій на продаж земель гальмує розвиток аграрного ринку


Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення гальмує розвиток аграрного ринку, стримує прихід інвесторів і позбавляє громадян можливості реалізувати свої конституційні права. Про це Президент Петро Порошенко заявив на засіданні Національної інвестиційної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На жаль, не все нам вдається. Я не можу сказати про успіхи у сфері земельного законодавства. Чинний мораторій на продаж земель стримує ваші інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку, позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати своє конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю», – сказав глава держави.

Він також зазначив, що є рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що абсолютна заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення є «брутальним порушенням» Європейської конвенції з прав людини, але додав, що це рішення «не протверезило наших популістів».

Президент розповів, що у питанні земельної реформи «твердо стоїть на позиціях української Конституції та європейського права», але поки що перебуває «в цьому питанні у політичній меншості».

Водночас він наголосив, що докладатиме максимуму зусиль, у тому числі й з точки зору комунікативної стратегії щодо земельної реформи.

«Для вирішення такого роду проблем демократія потребує часу і сили, але – сили переконання. І, звичайно, роботи з громадською думкою, з суспільством, фермерами, сільським населенням», – підкреслив Президент.

Глава держави додав, що у питанні мораторію на продаж землі має перемогти «здоровий економічний глузд».

Як повідомляв LANDLORD, Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини.

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен вважає, що у випадку зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення ціни на землю зростуть до $3-3,5 тис. за га в порівнянні з $1-1,5 тис доларів, які діють нині. Економічний ефект від зняття мораторію оцінюється в 1,5-2% ВВП на рік.

На початку грудня 2017 року Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав законопроект, яким пропонується продовжити мораторій на відчуження та купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Верховна Рада підтримала в цілому закон №7350 про подовження на рік мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Читайте також